Menu
 

Ķekavā palielina pabalstu ēdināšanai bērnudārzos trūcīgu un maznodrošinātu mājsaimniecību bērniem

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Turpmāk Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādēs būs palielināts pabalsts ēdināšanai trūcīgu un maznodrošinātu mājsaimniecību bērniem, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Saistībā ar straujo patēriņu cenu kāpumu energoresursiem un pārtikas produktiem, kā arī degvielai, ir palielinājusies arī maksa par ēdināšanu Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādēs. Proti, pamatojoties uz Ķekavas novada domes lēmumu, no 1.jūnija Ķekavas novada bērnudārzos "Ieviņa", "Zvaigznīte", "Bitīte" un Daugmales pamatskolas pirmsskolas grupā "Namiņš" maksa par ēdināšanu dienā ir 3,05 eiro vienai personai par trīs ēdienreizēm. Bērniem no viena līdz divu gadu vecumam - 2,93 eiro.

Ķekavas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Avotiņš" maksa par ēdināšanu ir 2,65 eiro dienā. Tikmēr Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādē "Vāverīte" maksa par ēdināšanu dienā ir 3,35 eiro dienā.

No 2022.gada 1.oktobra maksa par ēdināšanu visās pirmsskolas izglītības iestādēs būs 4 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Ķekavas novada domes saistošajos noteikumos par sociālās palīdzības pabalstiem pašvaldībā noteikts, ka pabalstu ēdināšanai Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādēs trūcīgu un maznodrošinātu mājsaimniecību bērniem uz spēkā esošu trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa laiku par katru apmeklēto izglītības iestādes dienu apmaksā līdz 3 eiro.

Lai nebūtu jāpiemaksā par ēdināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām, bija nepieciešams izstrādāt saistošo noteikumu grozījumus, proti, ir jāpalielina pabalsta ēdināšanai apmērs no summas līdz 3 eiro uz summu līdz 5 eiro par katru apmeklēto izglītības iestādes dienu.

Saistošo noteikumu mērķis ir palielināt pabalstu ēdināšanai Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādēs trūcīgu un maznodrošinātu mājsaimniecību bērniem uz spēkā esošu trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa laiku, par katru apmeklēto izglītības iestādes dienu apmaksājot līdz 5 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.