Menu
 

Tiesa nosaka pagaidu aizsardzības līdzekļa noteikšanu Siguldas novada pašvaldības preču zīmei "S!"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

14.oktobrī tiesa paziņoja lēmumu par Siguldas novada pašvaldības lūgumu par pagaidu aizsardzības līdzekļu piemērošanu preču zīmei “S!”, kura ikdienā tiek izmantota gan atsevišķi, gan sauklī “S!gulda aizrauj”. Tiesa līdz galīgajam nolēmumam aizliedz politiskai partijai “Stabilitātei!” izmantot saimnieciskajā apritē preču zīmi, tai skaitā reklāmas, reprezentācijas materiālos, tīmekļa vietnē, bez Siguldas novada pašvaldības atļaujas, informēja novada domē.

Kā zināms, politiskā partija “Stabilitātei!” savas vizuālās identitātes atspoguļošanai bija izvēlējusies izmantot “S!”, kas ir Siguldas novada reģistrēta preču zīme un simbolika. Siguldas novada pašvaldības Patentu valdē reģistrēto preču zīmi pašvaldība lieto jau vairāk nekā 12 gadus, un tas zināms daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī tūristiem, tāpēc Siguldas novada pašvaldība iestājas par tiesībām būt vienīgajam šīs preču zīmes lietotājam Latvijā, lai neradītu maldinošas asociācijas ar pašvaldības vērtībām.

Pašvaldība zīmes grafisko elementu “S!” izmanto ne vien kā atpazīstamības simbolu, bet arī iedzīvotāju un vietējo uzņēmēju atbalsta programmās. Šī preču zīme ir daļa no Siguldas novada simbolikas, kas apstiprināta arī pašvaldības saistošajos noteikumos. Pateicoties preču zīmei “S!”, jau vairāk nekā septiņus gadus novada aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzēji, tūrisma nozares pārstāvji, mēbeļu, pārtikas, suvenīru un citi ražotāji izmanto atpazīstamību zīmi “S!”, norādot, ka produkts radīts Siguldā, Siguldas novadā.

Tāpat preču zīmes dizains iestrādāts arī Siguldas novada ID kartēs, kas ir daļa no iedzīvotāju atbalsta programmas. Siguldas novada sauklis “S!gulda aizrauj” apliecina novada iedzīvotāju un viesu garīgo un fizisko jaudu, kas mijas kopā ar vietu, kur daba ienāk pilsētā un ir neatņemama tās sastāvdaļa.

Kopš priekšvēlēšanu kampaņas sākuma, kurā partija “Stabilitātei!” izmantoja “S!” simboliku, Siguldas novada pašvaldība bija vērsusies vairākās instancēs – Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojā (KNAB), Valsts policijā, Konkurences padomē un Patentu valdē –, kā arī iesniegusi prasības pieteikumu tiesā, tai skaitā lūdzot piemērot pagaidu aizsardzības līdzekļus, tādējādi cerot panākt nekavējošu pašvaldības preču zīmes lietojuma aizliegumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.