Menu
 

Līdz jūlijam Ādažu novadā atlikta paaugstinātā NĪN piemērošana ekspluatācijā nenodotām būvēm

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Dodot iedzīvotājiem papildu laiku nepabeigtu ēku nodošanai ekspluatācijā, Ādažu novada pašvaldības dome veikusi grozījumus saistošajos noteikumos, atliekot nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanu nepabeigtām būvēm līdz 2023.gada 1.jūlijam, informē pašvaldībā.

Būves, kuru celtniecība bija uzsākta pirms 2014.gada 1.oktobra, bija jānodod ekspluatācijā līdz šī gada 1.oktobrim. Provizoriskie dati liecina, ka Ādažu novada administratīvajā teritorijā nav noslēgtas aptuveni 1000 šādas būvatļaujas. Lielākās problēmas ēku nodošanai ekspluatācijā ir Valsts zemes dienesta kadastrālās uzmērīšanas lietas termiņi, kas ir apmēram četri mēneši, kā arī nepietiekamas finanses, lai pabeigtu ēkas būvniecību un sagatavotu dokumentus ēkas nodošanai.

Lēmums par paaugstinātā NĪN piemērošanu atkarīgs no katras pašvaldības. Ādažu novada pašvaldības dome nolēmusi NĪN piemērošanu atlikt līdz 2023.gada 1.jūlijam, norāda pašvaldības pārstāvji.

Atbilstoši saistošo noteikumu grozījumiem pēc 2023.gada 1.jūlija būvi, kuras būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums līdz mēnesim, kad parakstīts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā, apliek ar NĪN likmi 3% apmērā no lielākās būves vai būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības. Ja nodokļa maksātājs un būvvalde rakstiski vienojas par citu būves nodošanas ekspluatācijā termiņu, paaugstināto likmi nepiemēro, bet šis termiņš nedrīkst būt ilgāks par sešiem mēnešiem kopš vienošanās parakstīšanas. Paaugstinātā nodokļu likme ir spēkā līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā, skaidro pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.