Menu
 

Ropažu novadā paaugstināto NĪN likmi ekspluatācijā laikus nenodotām būvēm piemēros no 2024.gada

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ropažu novadā paaugstināto NĪN likmi ekspluatācijā laikus nenodotām būvēm piemēros no 2024.gada.

To paredz pašvaldības veiktie grozījumi saistošajos noteikumos Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Ropažu novadā.

Saistošo noteikumi paredz, ka šādām būvēm nekustamā īpašuma nodokļa likme būs 3%.

Gadījumā, ja maksimālajā būvdarbu veikšanas termiņā būvdarbi nav pabeigti, tad būvniecības ierosinātājs var lūgt būvvaldi pagarināt šo termiņu.

Kā norāda pašvaldība, ņemot vērā tuvojošos ziemas sezonu, ekonomiskās krīzes apstākļus, atbalstīts priekšlikums šogad un 2023.gadā nepiemērot saistošo noteikumu nepiemērot paaugstināto nodokļa likmi.

Kā ziņots, atbilstoši normatīvajiem aktiem, no šā gada 1.oktobra būvēm, kurām tiks pārsniegts maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums, var piemērot paaugstinātu NĪN likmi 3% apmērā no zemes vai ēkas kadastrālās vērtības.

Astoņi gadi, kas ir maksimālais būvdarbu veikšanas termiņš līdz būvju nodošanai ekspluatācijā, tika noteikti 2014.gadā Būvniecības likumā un ar šo likumu saistītajos Ministru kabineta noteikumos "Vispārīgie būvnoteikumi", lai veicinātu īpašumu sakārtošanu un novērstu situācijas, kad ekspluatācijā nenodotās ēkas īpašnieki jau izmanto.

Likums skar dzīvojamās mājas, saimniecības un vēl cita veida ēkas, kurām būvatļaujas izsniegtas pirms 2014.gada 1.oktobra un kurām nebija norādīts maksimālais būvdarbu veikšanas termiņš. Ja būvatļauja saņemta pēc 2014.gada 1.oktobra, tajā jau tika norādīts konkrēts objekta maksimālais būvdarbu termiņš.

Tas nozīmē, ka visām būvdarbu stadijā esošajām ēkām, tostarp ēku pārbūvēm, noteikts vienots maksimālais termiņš, kad objekts ir jānodod ekspluatācijā - ne vēlāk kā astoņu gadu laikā, skaitot no atzīmes saņemšanas būvatļaujā par būvdarbu sākšanu. Savukārt būvēm, kurām veikts paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējums, noteikts īsāks termiņš - pieci gadi.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.