Menu
 

Par Ādažu novada domes priekšsēdētāju ievēlēta līdzšinējā mēra vietniece Karīna Miķelsone (papildināta)

  • Autors:  LETA/Apriņķis.lv
Foto - adazi.lv Foto - adazi.lv

Otrdien par Ādažu novada domes priekšsēdētāju ar 12 balsīm ievēlēta līdzšinējā mēra Māra Sprindžuka (LRA) vietniece Karīna Miķelsone (LRA), informēja Ādažu novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Jātniece.

Par priekšsēdētāja vietnieku attīstības jautājumos ar 12 balsīm ievēlēts Valērijs Bulāns (LRA). Par domes priekšsēdētāja vietnieci pašvaldības funkciju jautājumos ar 13 balsīm "par" ievēlēta Genovefa Kozlovska (LZS). Ar 12 balsīm "par" tika nolemts arī atstādināt no domes priekšsēdētāja vietnieka amata Imantu Krastiņu (K).

Mēra pārvēlēšana bija nepieciešama, jo līdzšinējais domes priekšsēdētājs Sprindžuks ievēlēts parlamentā. Viņa vietā par domes deputātu tagad apstiprināts Jānis Ruks (LRA).

14.Saeimā ievēlēta arī domes līdzšinējā deputāte Daiga Mieriņa (LZS). Viņas vietā darbu domē kā deputāte sāk Antra Krasta (LZS).

“Kā domes deputātei un līderei man vienmēr prioritāri svarīgas ir novada iedzīvotāju intereses un labsajūta! Kā būtiskas prioritātes uzskatu novada bērnu un jauniešu izglītības pakalpojumu iespēju tālāku attīstību, bērnudārzu pieejamības paplašināšanu, kā arī vidusskolas izaugsmi Carnikavā un ģimnāzijas programmu izveidi pilsētā,” uzsvēra domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone.

“Tāpat ļoti būtiski ir stiprināt novada iekšējās spējas, uzlabojot veselības pakalpojumu pieejamību un radot novadā mājas sajūtu iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Kā būtisku prioritāti saskatu arī mikromobilitātes infrastruktūras, tostarp veloinfrastruktūras, pakalpojumu pieejamību, starpciemu savienojumus, jūras un Ādažu pilsētas sasniedzamību. Viena no būtiskākajām prioritātēm ir energoefektivitātes spēju stiprināšana novadā, meklējot finanšu instrumentu atbalsta iespējas novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem, mērķtiecīgi īstenojot taupības projektu pasākumus pašvaldības objektos.”

Līdz ar mēra nomaiņu pašvaldībā mainīsies arī koalīcija, bet domes vadītāja amatu saglabās Latvijas Reģionu apvienība (LRA).

LRA koalīciju veidos ar Latvijas Zemnieku savienību (LZS), kas līdz šim bija opozīcijā. Savukārt visi līdzšinējie LRA koalīcijas sadarbības partneri palika ārpus koalīcijas. Ādažu domē ievēlētajiem deputātiem, vienojoties par šādu koalīciju, tai būs 11 deputātu balsis no 15.

LZS līdere iepriekšējās pašvaldības vēlēšanās Ādažu novadā bija kādreizējā Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa. Starp viņu un Sprindžuku bija vērojama asa pretstāve, taču tagad abi divi tikuši ievēlēti 14.Saeimā un pametīs pašvaldību, kas rezultējies ar jaunas koalīcijas izveidi.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju, pašvaldības vēlēšanās Ādažu novadā LRA ieguva sešas vietas, LZS - četras, Jaunā Konservatīvā partija - divas, bet "Saskaņa", Latvijas Zaļā partija un "Kustības Par" un "Vienotības" apvienotais saraksts - pa vienai vietai domē.

Taču no kustības "Par" un "Vienotības" apvienotā saraksta ievēlētā Sniedze Brakovska izstājās no "Kustības Par" un pašlaik ir iestājusies LRA. Līdz ar to LRA ir septiņas deputātu vietas pašvaldībā.

(papildināta ar 5.un 6.rindkopu)

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.