Menu
 

Sauriešos parakstīs līgumu par "Rail Baltica" reģionālo mobilitātes punktu projektēšanu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Vizualizācija - "Eiropas Dzelzceļa līnijas" Vizualizācija - "Eiropas Dzelzceļa līnijas"

Piektdien, 4.novembrī, plkst.11 parakstīs līgumu par "Rail Baltica" reģionālo mobilitātes punktu būvprojektēšanu un autoruzraudzību. Pasākums norisināsies Ropažu novada Sauriešos – simboliskā vietā, kur satiekas esošā un nākotnes dzelzceļa infrastruktūra. Plānots, ka nākotnē Sauriešos atradīsies viens no jaunajiem un ilgtspējīgajiem "Rail Baltica" mobilitātes punktiem, dodot iespēju iedzīvotājiem gan ērti nokļūt uz Rīgu, gan Lietuvu, Igauniju un tālāk uz Eiropu, vēsta SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas".

Simboliskajā projektēšanas uzsākšanas pasākumā "Rail Baltica" reģionālajā stacijā "Saurieši" satiksies "Rail Baltica" projekta īstenotāji un iepirkuma uzvarētāji. Piedalīsies satiksmes ministrs Tālis Linkaits, SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris, Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, "RB Rail AS" Latvijas filiāles vadītāja Kitija Gruškevica un uzvarētājapvienības "RERE INECO" (Latvija, Spānija) pārstāvji.

Jauno Eiropas sliežu platuma dzelzceļu "Rail Baltica" izmantos ne tikai starptautiskajiem pasažieru un kravu pārvadājumiem, tas sniegs iespēju būtiski uzlabot reģionālo mobilitāti. Ikvienam būs iespēja ne tikai pa dzelzceļu ātri nokļūt Varšavā, bet arī, piemēram, no Bauskas – Kauņā vai Rīgā.

Uz "Rail Baltica" pamatlīnijas Latvijā projektēšanas darbu ietvaros plānoti 16 mobilitātes punkti: Salacgrīvas, Tūjas, Skultes, Vangažu, Sauriešu apkārtnē, Rīgā pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā, kā arī Jaunmārupē un Olaines, Ķekavas, Salaspils, Baldones, Iecavas un Bauskas apkārtnē, kā arī viena jauna 1520 mm platuma dzelzceļa pieturvieta Āgenskalnā, Rīgā, pie Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas.

Veidojot dzelzceļu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu, "Rail Baltica" reģionālajās stacijās jeb mobilitātes punktos satiksies dažādi transporta veidi – dzelzceļš, valsts un pašvaldību autobusi, privātās automašīnas un elektrotransports, skrejriteņi, velosipēdi un visi citi mikromobilitātes rīki, un būs pieejami dažādi pakalpojumi.

1 komentārs

  • Linda
    Linda Ceturtdiena, 03 Novembris 2022 13:02 Komentāra saite

    Nav tikai informācija par summuu - cik maksās projektēšana.
    Arī internetā nevaru atrast.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.