Menu
 

Jūrmalā atsāks Lielupes krasta nostiprinājuma būvdarbus, kuriem par trešdaļu augušas izmaksas

  • Autors:  LETA
Foto - jurmala.lv Foto - jurmala.lv

Jūrmalā atsāks Lielupes krasta nostiprinājuma būvdarbus, kam par vairāk nekā 30% pieaugušas izmaksas, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Jūrmalas pašvaldība īsteno projektu Lielupes radīto plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu novēršanai. Pamatojoties uz iedzīvotāju pausto pieprasījumu, veiktas izmaiņas projekta risinājumos. Projekta izmaiņu un ģeopolitiskās situācijas rezultātā par vairāk nekā 30% pieaugušas projekta īstenošanas izmaksas. Otrdien, 25.oktobrī, Jūrmalas dome pieņēma lēmumu piešķirt nepieciešamo papildu finansējumu projekta pabeigšanai.

Būvdarbus objektā atsāks novembrī, darbus paredzot pabeigt līdz 2023.gada novembrim. Šogad būvdarbus plānots veikt Lejas ielas posmā no Ormaņu ielas līdz Plūdu ielai, kā arī teritorijā pret īpašumu Jaunajā ielā 70, kur atrodas Murjāņu Sporta ģimnāzijas teritoriālā struktūrvienība "Jūrmala". Ņemot vērā Valsts vides dienesta sniegtos norādījumus, ceļotājzivju migrācijas rudens maksimuma periodā līdz 15.novembrim būvdarbi, kas saistīti ar būtisku troksni, netiks veikti.

Projekta gaitā izbūvēs Lielupes kreisā krasta aizsargbūves 1280 metru garumā, tai skaitā dubulto aizsargbūvi 340 metru garā posmā, drenāžas tīklu 1100 metru garā posmā, lietusūdens kanalizācijas tīklu 130 metru garā posmā, 55 laivu novietnes, četras lēzenas noejas ērtai piekļūšanai upei. Tāpat pārbūvēs Lejas ielu 350 metru garā posmā un izbūvēs ielas apgaismojumu 440 metru garā posmā.

Pagājušā gada februārī tika uzsākti būvdarbi Lielupes kreisā krasta līkuma nostiprinājuma aizsargbūves izbūvei Majoros 1280 metru garā posmā no Rīgas ielas 2 līdz Plūdu ielai.

Pēc projektā paredzēto koku ciršanas uzsākšanas administrācijā tika saņemti vairāku iedzīvotāju iesniegumi, paužot pretenzijas pret būvniecības ieceres realizāciju un pieprasot projekta izmaiņu risinājumu izstrādi: paredzēt daļēju projektā norādīto cērtamo koku saglabāšanu, papildu kāpņu un lēzenu noeju izbūvi, laivu novietņu - piesiešanas vietu - izveidi pie būvprojektā paredzētās Lielupes kreisā krasta aizsargbūves.

Šogad tika veikta projekta izmaiņu risinājumu izstrāde un ekspertīze, paredzot aizsargbūves trasējuma maiņu un dubulto aizsargbūves posmu izbūvi, nodrošinot vismaz 22 koku saglabāšanu, sešu papildu kāpņu un 55 laivu novietņu - tērauda cauruļu - izbūvi, divu lēzenu papildu noeju izbūvi - pret īpašumu Rīgas ielā 2 un Plūdu ielas galā - un lēzenu smilts seguma nogāžu ierīkošanu abpus Straumes ielas un Ormaņu ielas slipam. Projekta izmaiņas ir apstiprinātas šogad oktobrī.

Projektu īsteno ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Projekta mērķis ir izbūvēt un atjaunojot Lielupes kreisā krasta pretplūdu būves, lai pielāgotu plūdu risku skartās teritorijas pilsētā klimata pārmaiņām, nodrošinot pašvaldības iedzīvotājiem kvalitatīvāku dzīves vidi, kā arī palielinātu plūdu riska skartā reģiona (Dubulti-Majori-Dzintari) uzņēmēju saimnieciskās darbības konkurētspēju un nodrošinātu uzņēmējdarbības turpmāku pastāvēšanu.

Projekta kopējās izmaksas ir 5 205 554 eiro, no kuriem ERAF finansējums ir 3 230 000 eiro, valsts budžeta dotācija ir 211 688 eiro, bet Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības finansējums - 1 763 866 eiro. Būvdarbus veic SIA "RR Nord", būvuzraudzību nodrošina SIA "Firma L4", krasta nostiprināšanas būvprojektu izstrādāja valsts SIA "Meliorprojekts", kas veic arī autoruzraudzību.

SIA "RR Nord" reģistrēta 2003.gadā, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 8,57 miljoni eiro, bet peļņa 400 000 eiro. Dati par 2021.gada apgrozījumu un peļņu vai zaudējumiem nav pieejami.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.