Menu
 

Kauguru parkā atklās jauniešu māju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Vizualizācija - www.jurmala.lv Vizualizācija - www.jurmala.lv

Jūrmalas jaunieši un ikviens interesents ir laipni aicināts uz jauniešu mājas atklāšanu jaunajā Kauguru atpūtas parkā 12.novembrī plkst.12.00. Atklāšanas dienā līdz plkst. 17.00 varēs iepazīties ar nodarbībām, pulciņiem, interešu grupām un plašajām iespējām, kuras bez maksas turpmāk būs pieejamas jauniešu mājā jauniešiem no 13 gadu vecuma. Atklāšanas pasākumā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties arī dažādos konkursos, vērot jauniešu priekšnesumus, kas demonstrēs savus talantus uz “brīvās skatuves”, informē Jūrmalas valstspilsētas administrācijā.

“Pirms desmit gadiem jauniešu domubiedru grupa izveidoja pirmo Jūrmalas Jauniešu domi un pauda ideju par atsevišķas brīvā laika telpas izveidi ārpus Bērnu un jauniešu interešu centra Asaros. Jauniešiem tika piešķirta telpa Mežmalas vidusskolā, taču skolas vide bija pārāk formāla un ierobežota brīvā laika pavadīšanai, un tā radās sapnis par savu jauniešu māju. Pašu izstrādāto mājas plānu Jūrmalas Jauniešu dome prezentēja domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim. Jauniešu vēlmes tika sadzirdētas. Prieks, ka nu māja ir tapusi un varam aicināt nākt ciemos uz atklāšanu, aplūkot telpas un izdzīvot iespējas, kas mājā būs pieejamas,” stāsta Jūrmalas jaunatnes lietu speciāliste Solvita Vigule.

Jauniešu māja būs atvērta ikvienam jaunietim – vieta, kur satikties un aktīvi darboties, radīt un saturīgi pavadīt brīvo laiku, gan apmeklēt, gan pašiem rīkot dažādus tematiskus pasākumus. Divstāvu ēkas kopējā platība ir 1805 kvadrātmetri. Pirmajā stāvā ir telpas jauniešu aktivitātēm, otrajā stāvā ir daudzfunkcionāla zāle, arī āra terase un vieta brīvdabas kino norisēm, vēsta valstspilsētas administrācijā.

Jūrmalas Jauniešu mājā atradīsies jauniešu informācijas punkts, kur būs iespēja saņemt informāciju par iespējām pašvaldībā, Latvijā un Eiropas valstīs, iesaistīties “Erasmus+” jauniešu apmaiņas, Eiropas Solidaritātes korpusa un citos projektos. Jauniešiem būs iespēja gūt pieredzi, ne tikai piedaloties aktivitātēs un projektos, bet arī pašiem izstrādājot Jūrmalas jauniešu vai Eiropas Savienības struktūrfondu projektus, tos īstenojot un vadot.

Piedāvāto iespēju klāstā būs arī interešu izglītības pulciņi un līdzdalības grupas – Jūrmalas Jauniešu dome un skolēnu pašpārvalžu līderi. Speciālista vadībā radošām nodarbēm varēs izmantot mūzikas, mediju un tehnisko studiju. Jauniešu mājā atrodas arī resursu centrs jauniešu interešu grupu un jauniešu uzņēmumu darbībai. Ēkā ir arī “klusā telpa” atpūtai vai karjeras konsultācijām, spēļu istaba un pat virtuve, kur norisināsies gatavošanas meistarklases, kā arī būs iespēja pašiem pagatavot gardu maltīti sev un draugiem, norāda valstspilsētas administrācijā. Jūrmalas Jauniešu māja turpmāk būs Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centra, kas atrodas Raiņa ielā 50-40, pastāvīgās mājas. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.