Menu
 

Vai Baldonē taps čakru kalns? Apriņķis.lv

 • Autors:  Liene Ozola
Vai Baldonē taps čakru kalns? Vizualizācijas no autores maģistra darba

Baldoniešus pamatīgi satraukusi iecere novadā veidot "Zemes enerģijas parku", proti, vietu, kur saskaņā ar autores Kristianas Lepses-Kazarjanas ieceri būtu veicamas rituālas darbības, piemēram, lai atbrīvotu cilvēkā dažādas enerģijas – sākot no seksuālās un beidzot ar iespēju vairot intuīciju "trešās acs gredzenā". Vairāki baldonieši šobrīd gatavojas parakstīt vēstuli Baldones novada domei ar lūgumu nepieļaut šādas pseidokulta vietas izveidi. Savukārt pašvaldības atbildīgās amatpersonas uzsver, ka objekta plānojums veidots, veicot zinātniski pamatotus ekoģeoloģijas un zemes enerģijas pētījumus.

Āderes, zemes spēka un enerģijas vieta

Vieta, kur plānots veidot satraukumu radījušo objektu, atrodas iepretim Baldones estrādei, Vanagkalnā. Projekts "Zemes enerģijas parks Baldonē" ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares studentes baldonietes Kristianas Lepses-Kazarjanas maģistra darbs.

Autore par iecerēto projektu stāsta: "Šajā parka projekta risinājumā tiek aktualizētas šādas tēmas: āderes, zemes spēka un enerģijas vietas. Uz šīm enerģētiski aktīvajām vietām ir izvietoti objekti un plānota parka teritorija, kura izveidota, pamatojoties uz noteiktas sistēmas spēka vietas struktūru pamatprincipiem.

Parks ir funkcionāls un mijiedarbojas ar apmeklētāju, kā rezultātā šajā vietā var uzlādēt un iegūt zemes spēka enerģiju." (Pilnu projekta aprakstu lasiet Baldones novada domes Attīstības nodaļas sagatavotajā uzskates materiālā.)Par kādu naudu?

Bijusī baldoniete Ginta, kura turpina maksāt nodokļus Baldones novadā, pauž neizpratni par šāda, maigi sakot, dīvaina objekta iespējamu tapšanu. Viņa ir nosūtījusi vēstuli Baldones novada domei, lūdzot skaidrot, vai projektu iecerēts veikt par baldoniešu maksātajiem nodokļiem: "Kā nodokļu maksātāja gribu zināt, par kādu naudu projekta autore to gatavojas īstenot? Cik tas maksās? Vai ir veikta baldoniešu aptauja? Cik no viņiem ir gatavi iet un tur lūgt seksuālo un kādu vēl citu enerģiju? Gribu zināt, kuri deputāti to atbalsta? Atklāti sakot, man kauns par šādu murgu!"

To, ka iecere nav uztverama tikai kā savdabīga mākslinieciska izpausme, liecina Baldones novada domes Attīstības nodaļas vadītājas Līgas Dāboliņas atbilde, kurā uzsvērts, ka Vanagkalna teritorija ir iekļauta arī novada attīstības programmā 2014.–2020. gadam kā labiekārtota brīvdabas atpūtas vieta. Domāts ir arī par projekta realizēšanai nepieciešamajiem piesaistāmajiem līdzekļiem: "Projekts ir konceptuāls, un tikai gadījumā, ja kādreiz tiks īstenots, tad paredzot ES fondu finansējumu," skaidro Līga Dāboliņa.

"Rīgas Apriņķa Avīze", sazinoties ar ieceres autori Kristianu Lepsi-Kazarjanu, centās noskaidrot, kādā stadijā šobrīd ir projekts – nolikts dziļi atvilktnē līdz nezināmai nākotnei vai, tieši pretēji, tiek virzīts uz priekšu, izstrādājot tam, piemēram, tehnisko dokumentāciju. Māksliniece, uzzinājusi, ka laikraksta korespondentes zvana iemesls ir atbildes gatavošana sašutušajiem baldoniešiem, kļuva ērcīga, atteicās atbildēt gan telefoniski, gan elektroniski, aicinot klātienē iepazīties ar projektu un sniegt detalizētu informāciju. Sarunas gaitā tomēr noskaidrojās, ka "Zemes enerģijas parka" ieceres vizualizācija, arī videomateriāls, ir apskatāma Baldones novada domes telpās.

Draudze vēlas piedāvāt citu ideju

Vēstuli, paužot negatīvu attieksmi pret ieceri novadā veidot "Zemes enerģijas parku", šobrīd gatavo arī Baldones evaņģēliski luteriskā draudze, uzskatot, ka projekts vairāk atgādina hinduistu un budistu kulta un rituālu vietu, nevis brīvdabas atpūtas parku novadniekiem. Draudzes pārstāvji uzsver, ka nebūtu pieļaujama šādas Latvijai un tās tradicionālajai kultūrai svešas rituālu kultas vietas izveide Baldonē, jo īpaši, ņemot vērā Latvijas 100. gadadienas tuvošanos. Draudzes pārstāvji gatavojas atbalstīt ideju Vanagkalnā veidot parku "Baldonieši Baldonei", kas atbilstu Latvijas kultūrai un vērtībām un būtu Baldones iedzīvotāju interesēm daudz tuvāks. Parkā varētu tikt izstādīti Baldones Mākslas skolas audzēkņu un pedagogu mākslas darbi.

15 komentāri

 • Katrīna Bauze
  Katrīna Bauze Otrdiena, 23 Oktobris 2018 13:28 Komentāra saite

  Kādēļ jāievazā šādas muļķības? Latviešiem ir pašiem savas tradīcijas, tad jau patiešām labāk stādīt kokus par godu Latvijas 100 gadu jubilejai!

 • Baldonietis
  Baldonietis Otrdiena, 23 Oktobris 2018 14:22 Komentāra saite

  Lasu un smejos, šausmas! Seksuālās enerģijas gredzens, būs arī pamācības, kā tas jālieto? :))))

 • gita
  gita Otrdiena, 23 Oktobris 2018 16:03 Komentāra saite

  Vismaz kāda jautrība, ja vien nerastos jautājums par Baldones domnieku prāta spējām, kuri ļāvuši šai lietai aiziet tik tālu..

 • Jānis Zemgals
  Jānis Zemgals Otrdiena, 23 Oktobris 2018 17:13 Komentāra saite

  Ja kāds vēl nezina, tad čakras ir visiem cilvēkiem. Ja kādam tās ir bloķētas savu psiholoģisko traumu dēļ, tad viņam būtu pirmajam jāiziet pa šo apli. Tā drīzāk ir tumsonība šo projektu aizliegt. Jo latvieši jau izsenis ir dzīvojuši saskaņā ar Zemes spēka enerģiju, tikai daudzi to ir aizmirsuši vai nav saņēmuši no savas dzimtas šīs zināšanas.

 • Andris
  Andris Otrdiena, 23 Oktobris 2018 19:03 Komentāra saite

  https://www.youtube.com/watch?v=ULU8EKqx-Ls Te neliels ieskats neticīgajiem, domāju ka šis sižets viņus necels paradīzē

 • Baldones iedzīvotāja
  Baldones iedzīvotāja Otrdiena, 23 Oktobris 2018 19:21 Komentāra saite

  Vai tiešām šādi projekti jārealizē bez sabiedriskās apspriešanas? Murgs! Un kā ar to, ka valsts vara šķirta no jebkādas reliģijas- jeb uzbrūkam tikai luterāņiem/katoļiem, bet hinduistu/budistu rituāliem būvējam pašvaldības finansētas kulta vietas?

 • Jānis Berziņš
  Jānis Berziņš Otrdiena, 23 Oktobris 2018 19:55 Komentāra saite

  Atbrīvot seksuālās enerģijas par EU finansējumu, padomā par šo %username%. Atslēgas vārds - Konceptuāli.

 • Anna
  Anna Otrdiena, 23 Oktobris 2018 20:08 Komentāra saite

  Šī publikācija ir balstīta vienīgi uz vienu vārdu "seksuāls" , kas ir sadzirdēts ( iespējams cilvēkam ir problēmas). Taču kopumā šis projekts nav izvērtēts , jo negrib .
  Cik man zināms Māksliniece, vienmēr ir atvērta un pretim nākoša uz sarunām. Redzams, ka šī raksta korespondente ir nekompetenta un neprofesionāla. Cik laika pavadījusi pie šī raksta sagatavošanas un cik ilgi Mākslinieci intervējusi kā to darījusi. Šim laikrakstam laikam nav par ko runāt.
  Ko tad Baldonieši savas teritorijas sen nav sakopuši un iekārtojuši?
  Pēc šī raksta var to noprast, ka daļa Baldoniešu piekopj citu enerģijas ieguves veidu-" Labākais ēdiens ir otrs Baldonietis".
  Interesanti, kādi latvieši tad esam? Korespondente. Vai Jūs esat godīga?

 • Marta
  Marta Otrdiena, 23 Oktobris 2018 20:17 Komentāra saite

  Tumsonība ir šādus murgus atļaut realizēt. Taisiet savus čakru kalnus uz savas privātās zemes un ķeriet kādu vēlaties enerģiju, ja tik liela nepieciešamība.

 • Inga
  Inga Otrdiena, 23 Oktobris 2018 21:05 Komentāra saite

  Māksliniece taču to veidojusi visiem. Es, nebūdama baldoniete, noteikti tur braukšu smelties spēku. Būtu bijuši pateicīgi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.