Menu
 

Jūrmalā apstiprina 2023.gada budžetu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Jūrmalas pilsētas pašvaldība Foto - Jūrmalas pilsētas pašvaldība

Jūrmalas dome ceturtdien apstiprināja pašvaldības konsolidēto budžetu 2023. gadam. Plānots, ka nākamā gada budžeta ieņēmumi būs 99,64 miljoni eiro. Būtiskākās prioritātes 2023. gada budžetā ir uzsākto lielo pilsētas infrastruktūras objektu īstenošana un esošā sociālā atbalsta saglabāšana jūrmalniekiem.

Nākamā gada budžeta ieņēmumi plānoti par 1,4% mazākā apmērā nekā 2022. gada ieņēmumi – kā skaidro pašvaldībā, samazinājums saistīts ar prognozēto samazinājumu no iedzīvotāju ienākumu nodokļa, kā arī ar valsts mērķdotāciju samazinājumu. Sastādot nākamā gada budžetu, ievērojamu ietekmi izdevumu sadaļā rada komunālo pakalpojumu sadārdzinājums, minimālās algas palielinājums, kā arī kopējā inflācijas ietekme uz preču un pakalpojumu cenām. Līdz ar to 2023. gadā finansējums primāri tiks novirzīts iesākto objektu un aktivitāšu īstenošanai un apjomīgu jaunu projektu uzsākšana pašlaik netiek plānota.

“Sastādot 2023. gada budžetu, svarīgākais bija saglabāt un paplašināt esošos pašvaldības noteiktos atvieglojumus, sociālās garantijas un pabalstus Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem. Pabalstu izmaksai un sociālās palīdzības un aizsardzības nodrošināšanai kopumā pašvaldības budžetā paredzētais finansējums ir 6,45 miljoni eiro,” vēsta pašvaldībā.

Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem tiks saglabāts atvieglojums nekustamā īpašuma nodoklim par zemi 90% apmērā. Jūrmalas pašvaldības skolās un bērnudārzos joprojām tiks nodrošināta bezmaksas ēdināšana, kam budžetā paredzēti 2,29 miljoni eiro. Visiem jūrmalniekiem ar “Jūrmalas iedzīvotāja karti” tāpat kā līdz šim pilsētas sabiedriskais transports būs bez maksas, kam pašvaldības budžetā paredzēti 2 miljoni eiro.

Jūrmalnieku ģimenes joprojām varēs saņemt pašvaldības pabalstu 500 eiro jaundzimušā aprūpei, kas budžetā sastāda 300 tūkstošus eiro. Pensijas vecuma iedzīvotājiem arī nākamgad tiks nodrošināts pabalsts zāļu iegādei un ārstniecības pakalpojumu saņemšanai līdz 150 eiro, kas budžetā veido 1,42 miljonus eiro.

Jūrmalā tiks īstenots vai pabeigts 31 projekts ar Eiropas Savienības fondu un citu ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansējumu, pilsētas attīstībā ieguldot 23,93 miljonus eiro. Lielākie no tiem ir daudzfunkcionāla dabas tūrisma centra būvniecība un meža parka labiekārtojums Ķemeros, Jūrmalas pilsētas vispārējās vidējās izglītības iestāžu infrastruktūras pilnveide, Lielupes krasta stiprināšanas projekta īstenošana Dubultos–Majoros–­Dzintaros, gājēju un velosipēdu ceļa izbūve posmā no Jaunķemeriem līdz Ķemeriem.

Izglītības jomas attīstībā pašvaldība nākamgad ieguldīs 31,4% no kopējā budžeta jeb 41,25 miljonus eiro, kas ir par 1,69 miljoniem eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā. Plānots pabeigt Jūrmalas Aspazijas pamatskolas ēkas pārbūvi un jaunas sporta zāles būvniecību Lielupē, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas ēkas pārbūvi un modernizāciju, kā arī bērnudārza “Bitīte” pārbūvi. Ceļu infrastruktūras uzturēšanā nākamgad paredzēts ieguldīt 3,32 miljonus eiro.

Vairāk līdzekļu ieguldīs sabiedriskās kārtības un drošības jomā, plānots uzlabot policijas aprīkojuma bāzi un izveidot specializētu video kontroles punktu.

Pēc pašvaldības sniegtās informācijas, izdevumi 2023. gadā plānoti 130,24 miljoni eiro, kas ir par 2% vairāk nekā 2022. gadā. Starpību starp izdevumiem un ieņēmumiem sedz prognozētais 2022. gada budžeta atlikums 17,63 miljonu eiro apmērā un plānotie aizņēmumi. 2023. gadā Jūrmalas iemaksas Pašvaldību Izlīdzināšanas fondā būs 8,94 miljoni eiro, kas ir par 3,84 miljoniem eiro mazāk nekā 2022. gadā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.