Menu
 

Mārupē turpina cīņu par iespēju būvēt tirdzniecības centru Daugavas ielā

  • Autors:  LETA
Foto - google.com/maps Foto - google.com/maps

Lai gan iepriekš pašvaldība noraidīja būvniecības ieceri, attīstītāji tomēr turpina cīņu par iespēju būvēt jaunu tirdzniecības centru Mārupē, Daugavas ielā 33.

Mārupes novada būvvalde lēmusi uzsākt tirdzniecības centra būvniecības ieceres publisko apspriešanu. Tā notiks no 16.janvāra līdz 17.februārim. Prezentācijas sanāksme notiks janvāra beigās.

Minētajā vietā paredzēts izbūvēt tirdzniecības ēku ar autostāvvietām 37 automašīnām. Būvniecības ieceres īstenotājs ir 2022.gada septembrī reģistrētais uzņēmums "MTirgus". Tā īpašnieki ir Aleksandrs Kuzmins, Svetlana Repika un Valērijs Mačehins, kuri ir īpašnieki arī iepriekšējiem būvniecības ierosinātājiem SIA "Reimei" un SIA "MAD Format".

Iepriekš Mārupes novada būvvalde nolēma noraidīt būvniecības ieceri un atteikt izsniegt būvatļauju jauna tirdzniecības centra būvniecībai Daugavas ielā 33.

Izskatot būvniecības ieceres dokumentus un izvērtējot publiskās apspriešanas rezultātus, būvvalde lēma neizsniegt būvatļauju.

Zemesgabals, uz kura bija plānota būvniecība, atrodas blakus pašvaldības domes ēkai. Saskaņā ar Mārupes novada teritorijas un apbūves noteikumiem un teritorijas plānojumu, zemesgabals atrodas jaukta centra apbūves teritorijā, kur viena no atļautām izmantošanās ir tirdzniecības pakalpojumi, ko arī paredz tirdzniecības centra jaunbūve.

Ņemot vērā, ka zemesgabals atrodas tieši blakus savrupmājām, Mārupes novada būvvalde pieņēma lēmumu par būvniecības ieceres publiskās apspriešanas nepieciešamību.

Iepriekš sabiedriskās apspriešanas sanāksmē būtiskus iebildumus izteica vietējie iedzīvotāji, lielāko uzsvaru liekot uz to, ka projekta izstrādātāji samazinājuši servitūta ceļu.

Kā skaidroja viens no iedzīvotājiem, savulaik, sadalot īpašumus, ticis piešķirts ceļa servitūts, kas zemesgrāmatā ierakstīts atzīmes veidā. Taču tagad tiekot prasīts šī servitūta nostiprinājums.

Tas savukārt prasot laiku un tiesāšanos. Tiesāšanās esot sākusies, un tajā prasot tiesu atzīt iedzīvotāju tiesības uz iebraucamo ceļu. "Ja mums tādas tiesības nepiešķirs, tad būsim pirmie Mārupē, kas ar helikopteru lidos uz savu īpašumu," sanāksmē norādījis blakus esošā īpašuma īpašnieks.

Tāpat tika norādīts uz būvniecības ieceres pretrunu ar Aizsargjoslu likumu. Ņemot vērā, ka minētajā teritorijā ir augstsprieguma elektrolīnija, iedzīvotāji norādīja, ka aprobežojumi aizsargjoslās gar elektriskajiem tīkliem aizliedz ierīkot sporta laukumus, rotaļu laukumus, stadionus, tirgus, sabiedriskā transporta pieturas, mašīnu un mehānismu stāvvietas, kā arī veikt jebkādus pasākumus, kas saistīti ar cilvēku pulcēšanos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.