Menu
 

No 1.aprīļa Jūrmalā nedaudz manīsies siltumenerģijas tarifs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un apstiprinājusi jaunu siltumenerģijas tarifu SIA "Jūrmalas siltums", kā rezultātā, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo kopš 1.marta, jaunais tarifs Jūrmalā no 1.aprīļa būs par 1,1% lielāks jeb 150,95 EUR/MWh. Mājsaimniecības līdz apkures sezonas beigām turpinās saņemt valsts noteikto atbalstu.

SPRK informācija liecina, ka siltumenerģijas tarifs 150,95 EUR/MWh būs spēkā līdz 30.jūnijam, bet no 1.jūlija tas būs 150,09 EUR/MWh. Mājsaimniecības par periodu līdz 30.aprīlim turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 150,00 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju par periodu līdz 30.aprīlim ar valsts atbalstu būs 109,10 EUR/MWh.

Līdz ar jaunā tarifa spēkā stāšanos šī būs otrā reize šogad, kad Jūrmalā tiek mainīts siltumenerģijas tarifs – 1.martā spēkā stājās par 33,8% zemāks tarifs, salīdzinot ar iepriekš piemēroto.

Jaunā tarifa, kas spēkā stāsies 1.aprīlī, izmaiņas saistītas ar izmaiņām SIA "Jūrmalas siltums" enerģijas bilancē, kurināmā un elektroenerģijas izmaksu izmaiņām. Kurināmā izmaksas tarifā pieaugušas par 1,4%, bet elektroenerģijas izmaksas samazinājušās par 1,2%. Pārējās izmaksas nav mainītas, norāda SPRK.

Pilno siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA "Jūrmalas siltums" iesniedza SPRK 2022.gada 6.decembrī. SPRK, izvērtējot tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka tarifs ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "Jūrmalas siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.