Menu
 

Siguldas novadā ieviesīs slēgta tipa atkritumu novietnes

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldas novadā ieviesīs slēgta tipa atkritumu novietnes Foto: www.sigulda.lv

Lai veicinātu atkritumu šķirošanu novadā, palielinot nošķiroto un samazinot poligonos noglabājamo atkritumu daudzumu, Siguldas novadā saskaņā ar saistošajiem noteikumiem līdz 2019. gada 1. janvārim daudzdzīvokļu namu pagalmos jāizveido slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes.

Slēgtās atkritumu novietnes var veidot gan viena daudzdzīvokļu māja, gan vairākas viena kvartāla ietvaros, un tajās būs jānodrošina vieta gan nešķiroto, gan šķiroto atkritumu konteineriem – papīram, stiklam, plastmasai un metālam, ja sadzīves atkritumu dalītās vākšanas punkts nav izvietots dzīvojamo ēku kvartāla robežās. Atkritumu konteineru novietnēm būs jābūt novietotām vismaz desmit metrus no dzīvojamās mājas logiem, vietā, kas ērti sasniedzama iedzīvotājiem un kur tām netraucēti var piekļūt atkritumu apsaimniekotāju specializētais transports, skaidro Siguldas novada pašvaldībā.

Par slēgta tipa atkritumu konteineru novietņu ierīkošanu uz koplietošanas zemes ir jālemj dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, pēc tam to novietojums un būvniecība jāsaskaņo pašvaldības būvvaldē, kur bez maksas pieejami četri slēgta tipa atkritumu novietņu projekti.

Patlaban novadā izvietoti publiski pieejami 83 konteineri stikla iepakojumam un 53 konteineri vieglajam iepakojumam. Pašvaldības pārstāvji atgādina, ka, palielinoties valsts noteiktajam dabas resursu nodoklim, līdz 2020. gadam Latvijā būtiski pieaugs maksa par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tādēļ iedzīvotājiem savlaicīgi jāuzsāk atkritumu šķirošana.

Šķirojot atkritumus un pārstrādājot otrreiz izmantojamos materiālus – papīru, plastmasas pudeles un stiklu –, ir iespējams būtiski samazināt atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu daudzumu. Saskaņā ar SIA "Jumis” apstiprināto stratēģiju līdz 2023. gadam dalīti vākto šķiroto atkritumu apjomu novadā plānots palielināt par 11%, no pašreizējiem 22% līdz 33% no kopējā sadzīves atkritumu apjoma, vēsta pašvaldības pārstāvji.

Attīstot Siguldas novada atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, pašvaldība ir uzsākusi zaļo atkritumu kompostēšanas laukuma izveidi, kurā iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot bioloģiskos atkritumus – lapas, zarus, nopļauto zāli, augus, bojātus augļus –, tādējādi mazinot zaļo un dārza atkritumu dedzināšanu, kas pavasarī un rudenī piesārņo pilsētu un vidi ar kaitīgiem dūmiem. Dabīgā, videi nekaitīgā veidā iegūtais komposta materiāls tiks izmantots novada apzaļumošanas darbos – parkos, skvēros, puķudobēs.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.