Menu
 

Carnikavā atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru

  • Autors:  Apriņķis.lv
Carnikavā atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru Publicitātes foto

1. decembrī Carnikavā atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru ar cieto segumu, kas veidota īpašos vides apstākļos, jo tā 1800 m garumā stiepjas cauri dabas parkam “Piejūra” līdz pašai jūrai.

Novadnieku un novada viesu ilgi gaidītā objekta atklāšana notiks īpašā pasākumā, kas 1. decembrī no plkst. 12.00 sāksies Carnikavas promenādes galā Laivu ielā, netālu no tiltiņa pār Vecgauju. Atklāšanas pasākumā tiks kopīgi iziets promenādes maršruts, kurā gājiena dalībniekus promenādes atpūtas vietās gaidīs novada izglītības, kultūras un sporta jomas pārstāvju sagatavotie pārbaudījumi, informē Carnikavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Ģērmane.

Jaunā promenāde ir vienīgā Carnikavas novadā, turklāt Latvijas mērogā tā ir vienīgā ar cieto segumu, kas stiepjas teju 2 km garumā. Carnikavas promenāde vijas cauri dabas parkam “Piejūra”, kas atrodas “Natura 2000” teritorijā, tāpēc promenādes būvniecība noritēja īpašos apstākļos – saudzīgi pret dabu un ievērojot vides aizsardzības dienestu norādījumus.Kā norāda A. Ģērmane, Carnikavas promenādes betona plātņu segumā ietverts Līvu ceļa raksta koncepts, attēlojot trīs krāsu (melna, balta, sarkana) vilni kā Gaujas un piekrastes simbolu. Cieto segumu kāpu zonā nomaina koka laipas, savukārt pirms noejas uz jūru ir 4x4 m liela koka skatu platforma.

Promenādes malās izveidotas piecas atpūtas vietas ar soliņiem, velostatīviem un atkritumu urnām, takas galā pirms kāpu zonas novietota tualete, kas darbosies vasaras sezonā. Carnikavas promenādē papildus izvietota veselības takas informācija ar aicinājumu vingrot dabā un ir iebūvēts apmeklētāju skaitītājs, lai varētu novērtēt, cik daudz apmeklētāju izmanto taku, kā arī novērot dabas parka apmeklētāju sezonālo intensitāti un antropogēno slodzi dabas parkā, stāsta A. Ģērmane.

Carnikavas promenāde īstenota specifiskā atbalsta mērķa pasākuma “Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija “Natura 2000” teritorijās” projekta ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.