Menu
 

No amata atbrīvota Baldones novada pašvaldības izpilddirektore Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
No amata atbrīvota Baldones novada pašvaldības izpilddirektore arhīvs

Sestdien Baldones novada domes ārkārtas sēdē apstiprināta vienošanās, saskaņā ar kuru no amata atbrīvota pašvaldības izpilddirektore Nelda Sniedze. Kā informēja domes priekšsēdētāja vietniece Inese Jēkabsone (RA), par vienošanos, kas paredz pašvaldības darba attiecību pārtraukšanu ar Sniedzi, nobalsoja astoņi no 13 uz sēdi atnākušajiem deputātiem. Pavisam domē ir 15 deputāti, bet divi uz sēdi nebija ieradušies.

Opozīcijas deputāte Viola Āboltiņa (LZP) aģentūrai LETA pauda neizpratni par to, kāpēc jautājums par Sniedzes atbrīvošanu no amata bija jāiekļauj ārkārtas sēdes darba kārtībā, ja vienošanās paredzēja darba attiecības ar viņu izbeigt tikai decembra vidū. Jēkabsone aģentūrai LETA skaidroja, ka lēmumu bija vēlams pieņemt ātrāk, jo Sniedze no pirmdienas dodas atvaļinājumā.

Jēkabsone informēja, ka tagad pašvaldība strādās bez izpilddirektora, līdz 18.decembra domes sēdē tiks apstiprināts šī amata pienākumu izpildītājs. Viņa pagaidām atturējās minēt, kam uz laiku varētu uzticēt izpilddirektora pienākumu pildīšanu, jo šis jautājums vēl neesot pārrunāts.

Tuvākajā laikā uz izpilddirektora amatu arī tiks izsludināts atklāts konkurss, kurā varēs pieteikties kā pašvaldības pašreizējie darbinieki, tā arī kandidāti "no malas", solīja Jēkabsone.

Kā ziņots, no amata atbrīvotā Sniedze bija vairākkārt saņēmusi aizrādījumus un arī disciplinārsodu no domes priekšsēdētāja Raimonda Audzera (VL-TB/LNNK, V). Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka domes vadība izpilddirektori bija lūgusi amatu pamest, taču viņa to nav darījusi, līdz panākta abpusējā vienošanās.

To iepriekš apstiprināja arī pati Sniedze, kurai esot pārmests, ka "izpildvara iejaukusies politikā". Viņa gan uzskata, ka noticis tieši pretējais, un politiķi ir iejaukušies izpildvarā, dodot rīkojumus darbiniekiem, apejot izpilddirektori, un tāpēc iestājies "haoss apritē".

Izpilddirektore atzina, ka viņai ilgstoši ir nesaskaņas ar domes vadību.

Jau vēstīts, ka, apvienojoties nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), "Vienotības" un "Reģionu alianses" (RA) deputātiem, oktobra beigās Baldones novadā tika izveidota jauna valdošā koalīcija, bet no amatiem atbrīvoti domes priekšsēdētāja vietnieki Andrejs Požarnovs (GKML), kurš pats īsu brīdi bija domes vadītājs, un Āboltiņa.

Tagad priekšsēdētāja vietnieka pienākumu pilda Jēkabsone, kura pārstāv iepriekš opozīcijā strādājušo RA.

Līdz ar to pašlaik Baldonē darbojas VL-TB/LNNK, "Vienotības" un RA koalīcija, opozīcijā atstājot "Gods kalpot mūsu Latvijai" un Latvijas Zaļās partijas pārstāvjus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.