Menu
 

Olainē pabeigta sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve Zemgales ielā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Olainē pabeigta sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve Zemgales ielā Foto: pixabay.com

Olainē 2018. gada novembrī noslēgusies sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve posmā no Olaines 1. vidusskolas Zeiferta ielā 4 līdz daudzdzīvokļu mājai Rīgas ielā 8, kas realizēta Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Olaines pilsētā II kārta" ietvaros.

Jaunajiem kanalizācijas tīkliem pieslēgti visi tīklu zonā esošie objekti, arī tādi, kuriem līdz šim nebija pieejami centralizētās kanalizācijas pakalpojumi, piemēram, daudzdzīvokļu māja Rīgas ielā 8. 2018. gada decembrī plānots izbūvēt kanalizācijas šķērsojumu pāri Rīgas ielai (iepretī Tīreļu ielai), līdz ar šī šķērsojuma izbūvi ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Olaines pilsētā II kārta" ietvaros veicamie būvdarbi būs pabeigti, informē AS "Olaines ūdens un siltums" sabiedrisko attiecību speciāliste Ineta Valdmane.

Projekta īstenošanas gaitā ir rekonstruēta daļa no Olaines pilsētas kanalizācijas tīkliem posmā no Zemgales ielas un Zeiferta ielas krustojuma līdz dzelzceļa pārbrauktuvei (pie pilsētas stadiona), kā arī izbūvēti jauni sadzīves kanalizācijas tīkli no Zemgales ielas dzelzceļa pārbrauktuves līdz Tīreļa ielai. Projekta realizēšanas ieguvēji būs minētajā teritorijā dzīvojošie iedzīvotāji (vismaz 30 iedzīvotāji) un uzņēmumi, kā arī visi objekti, kas nākotnē varētu atrasties šajā teritorijā.

Projekta realizācija ļaus sasniegt sākotnēji izvirzīto mērķi – nodrošināt visiem Olaines aglomerācijas iedzīvotājiem pieejamību sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu izmantošanai, tostarp uzlabojot to kvalitāti un nodrošinot kvalitatīvu dzīves vidi, samazināt vides piesārņojumu un veicināt Eiropas Savienības direktīvu prasību izpildi ūdenssaimniecības jomā. Turpmāk tiks novērsta gruntsūdeņu piesārņošana ar sadzīves notekūdeņiem un līdz ar to novērsti riski iedzīvotāju veselībai, skaidro I. Valdmane.

2018. gada maijā AS "Olaines ūdens un siltums" noslēdza līgumu ar SIA "Siltumbūve" par būvdarbu veikšanu projektā, vienlaikus projekta ietvaros noslēdza līgumu ar SIA "Būvuzraugi LV" par būvuzraudzības pakalpojumu sniegšanu. SIA "Siltumbūve" 2018. gada aprīlī tika atzīta par uzvarētāju AS "Olaines ūdens un siltums" rīkotajā iepirkuma procedūrā, kurā no pieciem pretendentiem piedāvāja zemāko līgumcenu – 244 967,08 eiro bez PVN. Savukārt cenu aptaujā par būvuzraudzības pakalpojumu sniegšanu par uzvarētāju tika atzīta SIA "Būvuzraugi LV" ar zemāko piedāvāto līgumcenu – 9 900,00 eiro. Jūnijā sākās būvdarbi.

Projekta īstenošanai piešķirtais ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 127 479 eiro. Līgums par Kohēzijas fonda finansējuma piešķiršanu projekta realizācijai starp AS "Olaines ūdens un siltums" un VA "Centrālā finanšu un līgumu aģentūra" tika noslēgts 2017. gada 27. jūnijā, vēsta I. Valdmane.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.