Menu
 

Ar jaunu kārtību veicinās sadzīves atkritumu sistēmas attīstību Olaines novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ar jaunu kārtību veicinās sadzīves atkritumu sistēmas attīstību Olaines novadā Foto - AS “Olaines ūdens un siltums”

Olaines novadā plānots izveidot sadzīves atkritumu savākšanas punktus, kas būs slēdzami un pieejami tikai konkrētu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Tāpat slēgtu laukumu esamība viņus motivēs vairāk šķirot atkritumus, vēsta AS "Olaines ūdens un siltums".

Kā norāda uzņēmumā, Olaines novadā vērojama situācija, ka daudzi atkritumu radītāji neslēdz līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vai arī slēdz līgumus par minimālu apjomu un savus atkritumus regulāri izmet konteineros, kuros paredzēts izmest atkritumus no daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām. Tādējādi tiek būtiski palielināts atkritumu apjoms, par kuru jāmaksā šo māju iedzīvotājiem.

Plānots, ka slēgto sadzīves atkritumu savākšanas punktu kārtību varētu ieviest pakāpeniski visā Olaines novadā, taču pirmais posms tiks realizēts Jaunolainē, kur kopumā pie daudzdzīvokļu mājām ir pieci laukumi ar sadzīves atkritumu konteineriem. Izmaiņas paredz, ka līdz 2019. gada aprīlim Jaunolaines sadzīves atkritumu laukumi tiks nožogoti un aprīkoti ar slēdzamām kodu atslēgām.

Ikviens dzīvokļa īpašnieks pirms tam saņems informāciju par pieeju savam laukumam. Piekļuve ar koda atslēgu sadzīves atkritumu konteineriem būs tikai tiem daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem, kuriem šie konteineri ir piekritīgi. Otrs posms ar šādu laukumu izbūvi ir plānots Gaismās 2019. gada vasarā, bet pēdējais posms – Olaines pilsētā 2020. gadā.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un pie šiem laukumiem savus atkritumus nevestu iedzīvotāji no citām apdzīvotajām novada vietām, tiks nodrošināta videonovērošana, un pašvaldības policijas pienākums būs sekot, lai kārtība tiek ievērota un tās pārkāpēji – administratīvi sodīti. 

Pie slēgtajiem sadzīves atkritumu punktiem joprojām brīvi pieejami atradīsies konteineri šķirotajiem atkritumiem. Šķirot atkritumus aicināti visi iedzīvotāji, jo tādējādi tiek samazināts kopējais atkritumu apjoms un par šķiroto atkritumu izvešanu iedzīvotājiem nav jāmaksā. AS “Olaines ūdens un siltums” šķirotos atkritumus izved katru nedēļu vienu vai divas reizes atkarībā no konteineru piepildījuma. 

Ievērojot iepriekšminēto kārtību, vajadzētu samazināties sadzīves atkritumu apjomam daudzdzīvokļu māju pagalmu konteineros un attiecīgi arī samaksai par to izvešanu. Iedzīvotāji tiek aicināti ziņot pašvaldības policijai par minētās kārtības pārkāpumiem. Ja cilvēki turpinās nesankcionēti izmest savus atkritumus pie slēgtajiem konteineru punktiem, tad šie atkritumi tiks savākti, bet maksa tiks pieskaitīta attiecīgo daudzdzīvokļu māju īpašnieku rēķiniem. 

No 2019. gada 1. janvāra Olaines novadā ir spēkā vienotais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma tarifs 14,04 EUR/m3 bez PVN.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.