Menu
 

Janvārī Garciemā sāks būvdarbus uzņēmējdarbības teritorijas attīstības projektā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Janvārī Garciemā sāks būvdarbus uzņēmējdarbības teritorijas attīstības projektā Foto - Carnikavas novada pašvaldība

Pašvaldības aģentūra “Carnikavas komunālserviss” parakstījusi līgumus par būvniecību un būvuzraudzību Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā projektā “Uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās infrastruktūras attīstība Carnikavas novada Garciemā”.

Projekta mērķis ir uzņēmējdarbības vides attīstīšana novadā, investīciju piesaiste un jaunu darbavietu radīšana, taču liels ieguvums tas būs arī daļai Garciema, jo pirmo reizi ciemā tiks izveidoti ūdenssaimniecības un kanalizācijas tīkli, kas kalpos par pamatu turpmākai ūdenssaimniecības attīstībai Garciemā, norāda Carnikavas novada pašvaldībā. Kopējās projekta izmaksas ir plānotas 5 769 275 eiro, no tiem 2 989 155 eiro tiek finansēti no ERAF līdzekļiem. 161 099,65 eiro projektam tiks novirzīti no valsts budžeta dotācijas pašvaldībai.

Attīstot patlaban degradēto agrākās padomju armijas bāzes teritoriju starp Garciemu un Garupi, kuras platība ir 15 hektāri, rezultātā uzņēmējiem būs pieejami 11 dažāda lieluma apbūves gabali (0,41–1,16 ha), kuriem tiks nodrošinātas visas nepieciešamās komunikācijas. Teritorijai ir izstrādāts detālplānojums, kas atļauj uzņēmējdarbības ēku un būvju izbūvi. Līdz ar to uzņēmēji uzreiz varēs investēt tieši savā ražotnē un izstrādāt projektu tikai sava zemesgabala robežās. Savas uzņēmējdarbības veikšanai komersanti apbūves gabalus varēs iegūt izsolē.

Viss teritorijas attīstības būvprojekts sadalīts 17 tehniskajos projektos, kuru ietvaros plānots izbūvēt divus pievedceļus un iekšējos ceļus, labiekārtot teritoriju, izbūvēt ūdens tīklus, kanalizācijas sistēmu, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, izveidot divus jaunus urbumus ūdensapgādei, izbūvēt elektrības un gāzes pieslēgumus. Tāpat tiks nodrošināts pieslēgums “Lattelecom” optiskajam tīklam.

Projekta mērķgrupa ir mazie un vidējie ražošanas uzņēmumi. Vairāki uzņēmumi ir izrādījuši interesi par attīstāmo teritoriju, viens no tiem jau saskaņojis būvprojektu un plāno radīt 80 jaunu darbavietu.

Projekts paredz 10 miljonu eiro investīciju piesaisti un 205 darba vietu radīšanu, turklāt uzņēmējdarbības attīstības mērķu īstenošana ir vienīgais veids, kā šajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā var iegūt atbalstu vietējās infrastruktūras attīstībai. Pašvaldībā īpaši uzsver, ka Carnikavas novada pašvaldība vienīgā Latvijā ieguvusi maksimālo iespējamo ERAF atbalsta summu uzņēmējdarbības attīstības projektam – gandrīz trīs miljonus eiro.

Līgums par būvniecību noslēgts ar pilnsabiedrību “RERE vide”. Atkarībā no laikapstākļiem būvniecības sagatavošanas darbi tiks sākti jau janvāra beigās, un līgums paredz, ka visiem būvdarbiem jābūt pabeigtiem līdz 2020. gada 5. maijam. Projekta būvuzraudzību īstenos SIA “BaltLineGlobe”.

“Ar būvniecības darbu radītajām neērtībām gandrīz pusotra gada garumā nāksies saskarties tiem Garciema iedzīvotājiem, kuri ikdienas gaitās izmanto ceļu Jaunbrieži-Garupes stacija. Ceļš triju kilometru garumā tiks kapitāli pārbūvēts, izbūvējot zem tā visas projektā paredzētās inženierkomunikācijas. Taču ilgtermiņa ieguvums iedzīvotājiem būs apgaismots, asfaltēts ceļš un apgaismota ietve līdz Garciema dzelzceļa stacijai,” vēsta Carnikavas novada pašvaldība.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.