Menu
 

Darbinieki Baldones domes priekšsēdētājam pārmet tādu uzdevumu došanu, kas neesot viņu pārziņā

 • Autors:  LETA
Darbinieki Baldones domes priekšsēdētājam pārmet tādu uzdevumu došanu, kas neesot viņu pārziņā Foto - arhīvs

Baldones novada domes Ētikas komisija izvērtējusi novada pašvaldības darbinieku iesniegumu, kurā domes priekšsēdētājam Raimondam Audzeram pārmests izpratnes trūkums par pašvaldības darba organizāciju, noskaidroja aģentūra LETA.

Pašvaldības publiskotais komisijas lēmums liecina, ka Audzeram ieteikts iepazīties ar visiem pašvaldības darbu un priekšsēdētāja kompetences reglamentējošiem normatīvajiem aktiem, kā arī iepazīties ar pašvaldības darbinieku pārstāvja sagatavoto vienošanos par sadarbību, to parakstīt un pildīt, lai novērstu turpmāku darba tiesisko attiecību reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpumus.

Ētikas komisijas priekšsēdētāja un Audzera vietniece Inese Jēkabsone (RA) aģentūrai LETA stāstīja, ka darbinieku iesniegumā domes priekšsēdētājam pārmesta pašvaldības darba organizācijas nepārzināšana, jo viņš iepriekš strādājis privātajā uzņēmumā un pēc ievēlēšanas amatā nav izvērtējis darbinieku pienākumus, liekot pildīt uzdevumus, kas nav darbinieku pārziņā. Tādējādi radušās konfliktsituācijas un traucēts pašvaldības darbs, un darbinieki sagatavojuši kolektīvo iesniegumu.

Jēkabsone stāstīja, ka pašlaik vienošanās ar darbiniekiem vēl nav parakstīta, jo darbinieku pārstāvis, kurš šo dokumentu sagatavojis, pametis darbu pašvaldībā, tāpēc vienošanās jāgatavo no jauna. Turklāt dokumentā atrunāti tikai domes vadītāja pienākumi, un tas būtu jāpapildina arī ar darbinieku atbildību.

Ja vienošanās netiks parakstīta, darbinieki plāno vērsties attiecīgajās instancēs, lai aizsargātu savas tiesības.

Iepriekš arī līdzšinējā pašvaldības izpilddirektore Nelda Sniedze aģentūrai LETA pauda, ka domes politiķi ir iejaukušies izpildvarā, dodot rīkojumus darbiniekiem, apejot izpilddirektori, un tāpēc iestājas "haoss apritē". Izpilddirektore atzina, ka viņai ilgstoši ir nesaskaņas ar domes vadību, jo viņai nav pieņemama vadības attieksme pret darbiniekiem.

"Ar varu mīļš nebūsi," atzina Sniedze, piebilstot, ka Baldones novada pašvaldībā ir lieliska speciālistu komanda, taču, "domes priekšsēdētāja vadības stila dēļ" daļa grasoties darbu pamest.

4 komentāri

 • Agnese
  Agnese Sestdiena, 12 Janvāris 2019 10:31 Komentāra saite

  Tas jau nekas, ka no domes jau ir aizgājuši 5 vadošie darbinieki, t.sk. izpilddirektore, Attīstības nodaļa pilnā sastāvā, sabiedrisko attiecību speciāliste, Juridiskās nodaļas vadītāja, vēl daži apsver iespēju aiziet, savāks vietā ļautiņus, kas pakalpīgi pildīs vecās kliķes iegribas... Un viss būs labi, galvu augšā, viss Baldones novada attīstībai!!!

 • Inese
  Inese Sestdiena, 12 Janvāris 2019 13:38 Komentāra saite

  Cik viegli ir izteikt nosodījumu, nezinot lietas būtību. Piemēram, kaut vai to, ka šo slaveno darbinieku vēstuli uzrakstīja pati Neldas kundze, nevis darbinieki un ka to parakstīja nebūt ne visi darbinieki, bet tikai daļa, to, ka tā bija mērķtiecīga provocēšana, nevis konflikta situācijas risinājuma meklēšana. Situācija patreiz normalizējas tieši tāpēc, ka nu vairs nenotiek darbinieku noskanosana pret vadību un kolektīva škelšana. Lūdzu nevajag izdarīt nomelnojošus slēdzienus, nezinot lietas patieso būtību.

 • aija
  aija Otrdiena, 15 Janvāris 2019 11:09 Komentāra saite

  Svarīgākais VISĀS attiecībās=uzklausīt abas puses un ne reizi vien! Atkal vienpusējs viedoklis! Žēl, ka tā

 • Dace
  Dace Otrdiena, 15 Janvāris 2019 23:00 Komentāra saite

  Ineses kundze, darbinieki pēc Neldas kundzes aiziešanas joprojām apstiprina to, ka tā vēstule ir bijusi darbinieku iniciatīva! Neviens darbinieks netika piespiests parakstīt vēstuli domei. Pietiek piesegt Audzera kungu, kas atļaujas kliegt grūtniecei virsū par pusdienlaika patvaļīgu pagarināšanu un darba kavēšabu. Darbinieki joprojām ārpus domes telpām šūmējas par vadību, tas nozīmē, ka konfliktsituācijas netiek risinātas. Un jā, 5 darbinieku aiziešana ir indikators tam, ka situācija neuzlabojas. Un neuzlabosies, jo cilvēki nemainās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.