Menu
 

Carnikavas novadam izstrādāta vizuālā identitāte

  • Autors:  Apriņķis.lv/Carnikava.lv
Carnikavas novadam izstrādāta vizuālā identitāte Foto - Carnikavas novada pašvaldība

Carnikavas novada dome apstiprinājusi vizuālo identitāti, un turpmāk Carnikavas novadu un pašvaldību pazīs pēc diviem grafiskiem elementiem – ģerboņa un logo. Vizuālās identitātes izstrādes galvenais vadmotīvs ir unikālā novada daba, zaļais dzīvesveids un aizsargājamās vērtības, novada iedzīvotāji, ģimeniskums un mazpilsētas noskaņa.

Izveidojot jauno tēlu, visas šīs vērtības un īpašības tiek godātas un paredz novadu attīstīt par mūsdienīgu ciemu grupu Pierīgā ar interesantu vidi, kas veicina un uztur iedzīvotāju labsajūtu, mieru un labklājību, kā arī saudzē un izceļ vietas vērtības. Vizuālā identitāte veidota tā, lai būtu viegli uztverama, vienkārša, bet vienlaikus moderna un uzsvērtu Carnikavas novada unikalitāti, norāda pašvaldībā.

“C” burts novada logotipā ir galvenais elements. Simboliski tas ataino novada vērtības, un “C” kā novada nosaukuma sākumburts nozīmē visa sākumu: “cilvēks, centrs, ceļš, celt, cildenums”. Novada raksturojumam izvēlēts sauklis “Zaļai dzīvei!”, kas ietver gan labklājības, gan zaļās vides faktoru, kuri ir cieši sasaistāmi ar Carnikavas novadu. Novada identitātes atspoguļojumam izvēlēto krāsu paleti veido mūsu dabai un videi raksturīgās krāsas, kas tāpat kā mūsu vide ir dzīvas: zilā – ūdens, zaļā – mežs, ķieģeļsarkanā un ogles pelēkā – kultūras mantojums, sudraba krāsa – jūras viļņi un zivju zvīņas u.c.

Šie un vēl vairāki citi nosacījumi apkopoti vizuālās identitātes rokasgrāmatā, kura ietver informāciju par novada grafiskās identitātes elementu pielietojumu un vadlīnijām lietvedības materiālos un dizaina darbos – iespieddarbos un digitālajā vidē.

Vizuālās identitātes rokasgrāmata attiecas arī uz objektiem Carnikavas novada vidē, lai vienotā vizuālā valodā celtu godā novada vērtības un vēsturisko mantojumu: paredzētas vienotas norādes, izstrādātas vadlīnijas apgaismojumam, fasādēm, apstādījumiem, atpūtas vietām un citiem labiekārtošanas aksesuāriem, par pamatu vienmēr ņemot dabu un dabīgos materiālus – koku, metālu, ķieģeli, kas novecojot iegūst nevis zaudē vērtību.

Novada identitāte izstrādāta, lai radītu vienotu vizuālo valodu novada atpazīstamībai, lai definētu novada vērtības, sajūtu, emociju un priekšstatu kopumu, kas gan ļauj iedzīvotājiem izjust piederību savam novadam un sasaucas ar nākotnes vīzijām un mērķiem, gan izceļ novada unikālās vērtības šeit uz vietas un vairo atpazīstamību ārpus novada robežām.
Plānots, ka vizuālās identitātes ieviešana dzīvē noritēs pakāpeniski un darbs pie tā sāksies jau janvārī. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.