Menu
 

Piejūras pašvaldības no nākamā gada vairs nekops valstij piekritīgās pludmales

  • Autors:  LETA
Piejūras pašvaldības no nākamā gada vairs nekops valstij piekritīgās pludmales Foto - arhīvs

Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības (LPPA) valde nolēmusi, ka no nākamā gada vairs nekops piekrastes joslu, kas pieder valstij un atrodas Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārvaldības teritorijās, informēja Latvijas Pašvaldību savienības padomniece attīstības un plānošanas jautājumos Gunta Lukstiņa

Skatot jautājumu par jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu 2019.gada vasaras sezonā, LPPA valde lēmusi, ka, izrādot pretimnākšanu DAP un ņemot vērā tās pieejamos finanšu līdzekļus, pašvaldības vēl vienu gadu gādās par atkritumu vākšanu DAP pārvaldē esošajās jūras piekrastes joslas teritorijās. Tomēr turpmāk par īpašumu apsaimniekošanu būs jārūpējas pašai DAP.

"Apvienība aicinās DAP vērsties katrā pašvaldībā, lai noslēgtu līgumu ar pašvaldību par pārvaldes turējumā esošo teritoriju apsaimniekošanu," norāda Lukstiņa.

LPS atgādina, ka saskaņā ar Zemes pārvaldības likumu, kas stājās spēkā 2015.gadā, vietējā pašvaldība gādā par tās valdījumā esošo jūras piekrastes ūdeņu un jūras piekrastes sauszemes daļu labiekārtošanu un tīrību, kuras valdītājs nav par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vai cita ministrija.

Savukārt VARAM ir valdītājs jūras piekrastes sauszemes daļai, kas atrodas dabas liegumos, nacionālo parku dabas lieguma vai ainavu aizsardzības zonā. VARAM tai piekrītošās piekrastes daļas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās ir nodevusi pārvaldīšanā DAP.

Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienība dibināta 2004.gadā, apvienojot Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes vietējās pašvaldības. Apvienības sastāvā ir 16 pašvaldības, kas visas ir LPS biedri. LPPA mērķis ir apvienot visas piekrastes vietējā līmeņa pašvaldības kopīgu problēmu risināšanai un savu interešu aizstāvēšanai valsts līmenī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.