Menu
 

VARAM pieprasa Ušakovam paskaidrojumus par "Rīgas satiksmes" uzraudzību

  • Autors:  Apriņķis.lv
VARAM pieprasa Ušakovam paskaidrojumus par "Rīgas satiksmes" uzraudzību Foto - arhīvs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi Rīgas mēram Nilam Ušakovam kā SIA “Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētājam paskaidrojumus par galvaspilsētas kapitālsabiedrības pārvaldību.

VARAM lūdz sniegt informāciju, kā N.Ušakovs ir pārvaldījis SIA “Rīgas satiksme” darbu un kādi iekšējās kontroles mehānismi ir ieviesti. Tāpat jautājumi sevī ietver informācijas sniegšanu par “Rīgas satiksme” statūtu neatbilstību likuma prasībām, par kapitālsabiedrības finansiālo stāvokli, ieķīlātajiem objektiem un uzņemtajiem finanšu riskiem saistību neizpildes gadījumā, arī par iepirkumu kontroles procedūrām “Rīgas satiksme” un īstenotajiem korupcijas riska mazināšanas pasākumiem, pavēstīja ministrijā.

 “Sākotnējā pārbaudē ministrija ir konstatējusi problēmas “Rīgas satiksme” uzraudzībā, tāpēc esam pieprasījuši papildus informāciju pār SIA “Rīgas satiksme” pārvaldību un finanšu stāvokli. Atbildes no Rīgas domes sagaidām divu nedēļu laikā,” paziņojis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!).

SIA “Rīgas satiksme” tāpat kā jebkura pašvaldības iestāde organizatoriskā hierarhijā ir padota Rīgas domei, kas tādējādi ir atbildīga arī par tās īstenoto darbību. Vērtējot papildus no Rīgas domes pieprasīto informāciju, būtiska vērība tiks pievērsta, vai SIA “Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētājs nav pieļāvis prettiesisku bezdarbību un vai pienācīgi ir pildīts likumos noteiktais pienākumus rūpēties par pašvaldības kapitālsabiedrības tiesisku darbību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.