Menu
 

Konstatēti defekti autoceļa Ulbroka-Ogre posmā, kur pērn veikti remontdarbi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Konstatēti defekti autoceļa Ulbroka-Ogre posmā, kur pērn veikti remontdarbi Foto - www.ogrenet.lv

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) speciālisti ir konstatējuši defektus vairākos ceļu posmos, kur pērn bija veikti dažāda veida remontdarbi.

Uz reģionālā autoceļa Ulbroka–Ogre (P5), posmā no reģionālā ceļa Tīnūži–Koknese (P80) rotācijas apļa līdz Ogrei, pērn notika segas pārbūve. Būvdarbus tur veica AS “Ceļu pārvalde”, un to līgumcena bija 4,5 miljoni eiro (ar PVN), darbus līdzfinansēja ERAF.

Šogad LVC speciālisti un būvuzraudzība ir konstatējuši, ka posma braucamajā daļā vietām ir izveidojusies rise līdz pat 1 cm dziļumā, savukārt veloceļa segums vietām plaisā. Patlaban būvnieks nepiekrīt tam, ka defekti ir radušies nekvalitatīvo būvdarbu dēļ, tāpēc ir piesaistīts neatkarīgs eksperts no Latvijas būvinženieru savienības, kurš sniegs atzinumu par to, vai defektu iemesls ir nekvalitatīvi veikti būvdarbi vai kļūdas projektā, informēja LVC.

Gadījumos, kad valsts autoceļu remontdarbu posmos tiek konstatēti defekti vai neatbilstība specifikāciju prasībām, būvniekiem par saviem līdzekļiem defekti ir jālabo vai jāpārbūvē. Nelielu atkāpju gadījumā, ja tās nav lietderīgi labot, tiek pagarināts garantijas laiks, kurā būvniekiem remontdarbi jāveic par saviem līdzekļiem. Tāpat ir gadījumi, kad tiek samazināta samaksa par paveiktajiem darbiem.

2018.gadā LVC ir organizējusi būvdarbus 183 objektos. Līgumcenu samazinājums pērn ir piemērots 47 gadījumos par kopējo summu 122,8 tūkstoši eiro. Vēl 16 gadījumos noteiktas papildu garantijas un grozījumi līgumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.