Menu
 

Olaine svin 52.dzimšanas dienu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Olaines novada pašvaldība Foto - Olaines novada pašvaldība

1967.gada 20.februārī ar Latvijas Augstākās padomes prezidija lēmumu Olainei tika piešķirts Olaines pilsētas statuss. Šogad Olaines pilsētai aprit 52 gadi, un, kā katru gadu, pilsētas jubileja tiek sagaidīta ar krāšņu pasākumu programmu.

Lai ieraudzītu ziemeļblāzmas sārtās nokrāsas, sestdien apmeklētāji tiek aicināti uz Mīlestības tiltu. Tā kā pagājušajā gadā Olaines novads ieguva titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018”, ikvienam būs iespēja apmeklēt sārtos toņos izgaismoto tiltiņu no Mežaparka uz bērnu rotaļu pilsētiņu, iesienot tam paredzētajā vietā savu vēlējumu nākotnei vai apsveikumu pilsētai.

Savukārt, lai izbaudītu ziemeļblāzmas noslēpumu un mistiku, Mežaparkā būs jālūkojas pēc zaļās krāsas, jo tur (plkst. 17.30, 18.30, 19.30, 20.15) darbosies burvju mākslinieks un iluzionists Juris Gavrilovs.

Ziemeļblāzmas zilie toņi būs vērojami Mežaparka estrādē, kur (plkst. 17.00, 18.00, 19.00, 20.00) notiks bārmeņu šovs un būs redzams izgaismots ledusbārs. Tie, kam būs vēlme dejot, varēs kārtīgi izkustēties deju mūzikas pavadījumā, kas skanēs estrādē (no plkst. 17.00 līdz 22.00).

Dzeltenajās Mežaparka vietās tiks īpaši gaidīti bērni – tur notiks radošās darbnīcas “Esi pamanāms!” un “Radi brīnumu pats!” un būs iespēja pašiem izgatavot atstarotājus un lavas lampu.

Pastaigu laikā pa Olaines Mežaparku uzmanību noteikti piesaistīs arī nojumes, kurās varēs sajust ziemeļblāzmu gaismu un skaņu projekcijās, noskatīties video par ziemeļu iemītniekiem un par to, kā veidojas ziemeļblāzma.

Lai sasildītos februāra neparedzamajos laikapstākļos, būs jādodas uz atpūtas nojumēm, jo tur būs pieejami ugunskuri, siltās uzkodas, kā arī apskatāmi gaismas objekti.

Arī šogad Mežaparkā esošais ūdenstornis iekrāsosies dažādās krāsās un plkst. 20.30 virs Olaines uzziedēs krāsains salūts. Bet tie, kuri būs laikus izņēmuši ieejas kartes (jo vietu skaits ir ierobežots), Olaines kultūras namā turpinās svinēt pilsētas dzimšanas dienu ballē kopā ar grupu “Dziļi violets”.

Olaines pilsētas pirmsākumi meklējami aizvadītā gadsimta trīsdesmitajos gados, kad Olaines pilsētas teritorijā sāka attīstīties kūdras ieguves industrija, līdz ar kuru pilsētas teritorijā izveidojās arī kūdras fabrikas ciemats. Otrs pagrieziens pilsētas attīstībā sākās piecdesmitajos gados, kad Olainē sākās jaunu rūpnīcu celtniecība.

Trīsdesmit gadu laikā Olaines kūdras rūpnīcas strādnieku ciemats kļuva par Olaines pilsētciematu un saglabāja šo statusu līdz pat 1967. gada 20. februārim, kad pilsētciemata iedzīvotāju skaits sasniedza 7000 cilvēku un Olaine ieguva pilsētas tiesības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.