Menu
 

Rīgas reģionā šajā ziemā autoceļu attīrīšana no sniega ar vienlaicīgiem kaisīšanas darbiem veikta 47 997 kilometru garumā

  • Autors:  LETA
Foto - VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” Foto - VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”

AS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" (LAU) Rīgas reģionā 2018./2019.gada ziemas sezonā līdz 15.februārim autoceļu attīrīšanu no sniega veicis 9189 kilometru garumā, bet attīrīšanu no sniega ar vienlaicīgiem kaisīšanas darbiem - 47 997 kilometru garumā, informēja LAU pārstāve Maija Eglīte.

Piektdien Ogrē 28 pašvaldību pārstāvji no Rīgas plānošanas reģiona klātienē iepazinās ar LAU ikdienas uzturēšanas darbu aktualitātēm ziemas sezonā.

"Strādājam pie inovāciju ieviešanas uzņēmuma darbībā. Ir ieviests mobilo sensoru pilotprojekts, kas ļauj saņemt operatīvu informāciju par autoceļu brauktuves stāvokli. Tas palīdz ziemas dienesta dežurantiem pieņemt lēmumu par tehnikas sūtīšanu kaisīšanas/tīrīšanas darbu veikšanai. Šādus izmanto arī Skandināvijā, Lietuvā un Igaunijā. Šajā ziemas sezonā veiktas arī izmaiņas brauktuves kaisīšanas platumā. Līdz šim sāls tika kaisīta visā brauktuves platumā, bet šoziem kaisīšana notiek šaurākā platumā. Satiksmes plūsmas un brauktuves šķērskrituma rezultātā sāls tiek izkliedēta visas brauktuves platumā. Tas nekādā veidā neietekmē satiksmes drošību," informēja LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

LAU Autoceļu uzturēšanas un pārvaldības departamenta vadītājs Vilnis Vigulis norādīja, ka autoceļu uzturētāju ziemas dienests nodrošina darbu diennakts režīmā. Valsts autoceļiem ziemā ir noteiktas uzturēšanas klases un tie tiek uzturēti, lai atbilstu normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Līdz ar to ziemā autoceļu brauktuves stāvoklis starp dažādām uzturēšanas klasēm var būtiski atšķirties. Autoceļu uzturēšanas darbi tiek uzsākti, tiklīdz uz autoceļa tiek konstatēts noteiktajai uzturēšanas klasei neatbilstoša situācija - tiek pārsniegts pieļaujamais sniega kārtas biezums, ir izveidojies apledojums un citi.

Rīgas reģionā galvenokārt ir valsts galvenie autoceļi, kuriem ir noteikta A uzturēšanas klase - 542 kilometru garumā un A1 uzturēšanas klase - 188 kilometru garumā, savukārt B uzturēšanas klase - 350 kilometru garumā, C uzturēšanas klase - 547 kilometru garumā un D uzturēšanas klases autoceļi - 138 kilometru garumā.

A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra un to apstrādi ar pretslīdes materiāliem jāveic trīs stundu laikā. Kā arī uz A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem tiek veikta preventīvā kaisīšana. Preventīvās kaisīšanas mērķis ir mazināt apledojuma veidošanās iespējamību, to veic pirms satiksmes plūsmas maksimuma stundām, līdz plkst.6 no rīta.

Šogad, 2018./2019.gada ziemas sezonā līdz 15.februārim, Rīgas plānošanas reģionā autoceļu attīrīšana no sniega veikta 9189 kilometru apmērā, attīrīšana no sniega ar vienlaicīgiem kaisīšanas darbiem - 47 997 kilometru garumā, kaisīšana ar pretslīdes materiālu - 75 656 kilometru, bet rievošanas darbi - 2801 kilometru apjomā.

Lai uzlabotu satiksmes drošību un informētu ceļu lietotājus par posmiem, kuros konkrētajā brīdī tiek veikti ceļu uzturēšanas darbi, ziemas tehnikas vienības ir aprīkotas ar GPS un tām līdzi var sekot tiešsaistes režīmā aplikācija "Waze" un AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) mājaslapas kartē.

LAU aicina ceļu lietotājus informēt par valsts autoceļu stāvokli, zvanot uz LVC Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.