Menu
 

Autotransporta direkcija izvērtē Pierīgas autobusu maršrutu nodošanu "Rīgas satiksmei"

  • Autors:  LETA
Foto - "Rīgas satiksme" Foto - "Rīgas satiksme"

SIA "Autotransporta direkcija" ir sākusi izskatīt priekšlikumu par Pierīgas autobusu maršrutu nodošanu SIA "Rīgas satiksme" pārziņā, informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere. Direkcijā apstiprināja, ka ir saņemts "Rīgas satiksmes" priekšlikums ar attiecīgā uzņēmuma vēlmēm un redzējumu par maršruta tīkla izmaiņām Pierīgā.

Autotransporta direkcija ir sākusi minētā priekšlikuma izskatīšanu, vērtējot tā finansiālo ietekmi, kā arī potenciālās izmaiņas pasažieriem, piemēram, reisu ilgumu vai pieturvietu skaitu.

"Informējam, ka iespējamā maršruta tīkla paplašināšana, nododot daļu Pierīgas reģiona uzņēmumam "Rīgas satiksme", būs iespējama tikai tad, ja kopējie valsts izdevumi teritoriju savienošanai būs mazāki nekā tas ir šobrīd. Analogs uzstādījums ir arī satiksmes ministram," skaidroja Pelčere.

Viņa norādīja, ka Autotransporta direkcija informēs, kad detalizētāk būs zināms, kuros virzienos varētu paplašināt "Rīgas satiksmes" areālu, kā arī tā finansiālo vērtējumu.

Jau ziņots, ka ceturtdien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss, atbildot uz deputātu jautājumiem, pastāstīja, ka patlaban notiek aktīvas sarunas ar SM par to, lai "Rīgas satiksmes" maršruti varētu apkalpot arī Pierīgā kursējošos maršrutus un tuvākajā laikā varētu būt zināms uz kurieni un kādos apjomos sāks kursēt arī pašvaldības sabiedriskais transports.

Savukārt Satiksmes ministrijas (SM) pārstāve Iveta Kancēna norādīja, ka pašreiz ministrija un "Rīgas satiksme" savstarpēji apmainās ar informāciju un analizē ieguvumus, riskus un izmaksas gadījumā, ja tiktu paplašināta "Rīgas satiksmes" apkalpojamā teritorija Pierīgā, samazināts reģionālo autobusu pārvadājumu apjoms un palielināti vilcienu pārvadājumi.

"Jāņem vērā, ka "Rīgas satiksmes" autobusu maršrutu pagarināšana Pierīgas iedzīvotājiem var sniegt biežāku pieturvietu pārklājumu, lielāku transportlīdzekļa ietilpību, tādējādi vienlaikus ļaujot apkalpot lielāku pasažieru plūsmu. Taču biežāku pieturvietu pārklājums daļai pasažieru var nozīmēt arī ilgāku ceļu līdz galapunktam," skaidroja Kancēna.

Pagarinot "Rīgas satiksmes" autobusu maršrutus uz Pierīgu, iespējams, valsts finansējuma apmērs attiecīgo maršrutu apkalpošanai varētu tikt mazināts, un ietaupītie līdzekļi varētu tikt novirzīti iedzīvotāju mobilitātes iespēju palielināšanai citās teritorijās. Taču tikai datu un finanšu analīzes rezultāts ļaus secināt, vai minētais priekšlikums par "Rīgas satiksmes" autobusu maršrutu pagarināšanu Pierīgā ir realizējams, pauda ministrijas pārstāve.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.