Menu
 

Parakstīts līgums par Mārupes pamatskolas jaunās piebūves projektēšanu un būvniecību 8,4 miljonu eiro apmērā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Mārupes novada pašvaldība Foto - Mārupes novada pašvaldība

1.martā Mārupes novada dome parakstīja līgumu ar SIA “Arčers” par Mārupes pamatskolas jaunās piebūves un sporta laukuma projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību. Līgumu parakstīja Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe, SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve un SIA “Arčers” valdes loceklis Mārtiņš Lāma.

Kā liecina Mārupes novada pašvaldības informācija, līguma kopējā summa ir 8 397 017 eiro bez PVN, projekta īstenošanai pēc valsts budžeta apstiprināšanas dome plāno ņemt aizņēmumu Valsts kasē. SIA “Arčers” tiesības slēgt līgumu ieguva atklāta iepirkumu konkursa rezultātā.

Plānots, ka būvprojekts tiks realizēts divās kārtās. Pirmajā kārtā tiks uzbūvēta jaunā skolas piebūve, labiekārtota apkārtne, izbūvētas autostāvvietas un rekreācijas zona, savukārt otrajā kārtā – izbūvēti āra sporta laukumi. Jaunā piebūve būs četru stāvu ēka ar kopējo platību 6200 kvadrātmetri. Tajā plānots izvietot 37 mācību klases, laboratorijas un darbnīcas 5.-9.klašu skolēniem, bibliotēku, dejošanas zāli, kā arī telpas atbalsta centram un skolas administrācijai. Skolā kopumā tiks nodrošināta iespēja mācības apgūt 1000 skolēniem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā šobrīd.

Pirmās kārtas būvdarbus plānots pabeigt līdz 2020.gada 28.augustam, savukārt otrajai kārtai būvdarbu beigu termiņš ir 2020.gada 15.decembris.

“Man ir patiess gandarījums par lēmumu paplašināt Mārupes pamatskolu, jo mūsu novadā jau vairāku gadu griezumā raugoties ir augstākie dzimstības rādītāji valstī un, neskatoties uz jau veiktajām investīcijām izglītības infrastruktūrā, vēl joprojām trūkst vietas bērniem izglītības pakalpojuma nodrošināšanai,” izteicās Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe. “Es tiešām ticu, ka skolas jaunā izglītības iestādes piebūve būs izcils pamats mūsu nākotnei un kalpos par otrajām mājām mazajiem mārupiešiem.”

Kā norāda pašvaldībā, arvien pieaugošais jaundzimušo skaits liek Mārupes pašvaldībai nepārtraukti domāt par izglītības infrastruktūras pilnveidošanu, vairāk kā pusi pašvaldības budžeta novirzot izglītības funkciju īstenošanai. Lai uz šī gada 1.septembri nodrošinātu 2012.gadā dzimušajiem bērniem mācību procesam nepieciešamās telpas, šogad līdz augustam Mārupes pamatskolai un Jaunmārupes pamatskolai paredzēts uzstādīt moduļa tipa piebūves.

Līdz jaunajam mācību gadam plānots pabeigt Mārupes vidusskolas jaunā korpusa būvniecību, kas tiek īstenota, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu, savukārt, risinot jautājumu par pirmsskolas izglītības pieejamību, šogad tiks uzsākta jauna bērnudārza Jaunmārupē būvprojekta izstrāde.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.