Menu
 

Eksperti informēs par koku nomaiņu Siguldas centrā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Izstrādājot Siguldas identitāti veidojošu tematisko plānojumu, ir veikta centra zonas kokaugu izvērtēšana, un, ņemot vērā koku stāvokli, Raiņa parkā un Gagarina birzī (teritorija iepretim veikalam "Elvi" Ausekļa ielā) paredzēts veikt apstādījumu pārveidi un uzlabošanu.

Lai informētu iedzīvotājus par nepieciešamajām pārmaiņām, 8. aprīlī plkst. 16.00 Raiņa parkā (Pils ielas pusē pretī kultūras centram "Siguldas devons") notiks tikšanās ar ekspertiem – arboristu Edgaru Neilandu, SIA "Labie koki” vadītāju un Eiropas arboristu padomes sertificētu koku tehniķi, kā arī ainavu arhitektu Ģirtu Runi, SIA "Landshape" vadītāju, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Koku un apstādījumu izvērtēšanas laikā arboristi konstatējuši, ka Raiņa parkā un Gagarina birzī, ņemot vērā koku slikto stāvokli, ko sekmējusi teritorijas nepilnvērtīgā ūdens aprite un kaitēkļu postījumi, jāveic vairāku bīstamo koku izciršana, lai izvairītos no potenciālajiem draudiem iedzīvotājiem; vietā tiks iestādīti pilsētas apstādījumiem atbilstošāki koki, vienlaikus šīs teritorijas sakopjot un pielāgojot novadnieku atpūtai.

"Pašvaldības mērķis ir palielināt apstādījumu īpatsvaru un esošo stādījumu kvalitāti pilsētas publiskajā ārtelpā, pievēršot uzmanību apstādījumu izvietojumam un apjomam visos turpmākajos ielu un ceļu būvprojektos, kā arī sabiedriska rakstura objektu labiekārtojumos, tādēļ dažkārt, lai uzlabotu pilsētas apstādījumu kvalitāti, ir jāpieņem lēmums par neperspektīvu, nedrošu vai bīstamu, slimību vai kaitēkļu bojātu koku nomaiņu," skaidro pašvaldības pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.