Menu
 

Spodrības mēneša laikā Siguldas novadā bez maksas izvedīs zaļos atkritumus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

No 15. aprīļa līdz 15. maijam Siguldas novadā norisināsies Spodrības mēnesis, kura laikā iedzīvotāji un uzņēmēji tiek aicināti sakopt savus īpašumus un piedalīties Lielajā talkā, kas šogad notiks 27. aprīlī. Tā kā uzkopšanas laikā savākto zaļo atkritumu – lapu, pērnās zāles un augu atlieku – dedzināšana ir pretrunā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma prasībām, līdz 20. aprīlim iedzīvotāji pašvaldības klientu apkalpošanas centros bez maksas var saņemt īpašus maisus zaļajiem atkritumiem, kuri aprīlī pēc noteikta grafika tiks izvesti no privātīpašumiem. Šobrīd jau vairāk nekā 100 novada mājsaimniecību zaļo atkritumu izvešanai ir saņēmušas aptuveni 700 atkritumu maisus.

120 litru tilpuma maisus bez maksas var saņemt Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3, pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldē Zinātnes ielā 7, kā arī Allažu un Mores pagasta klientu apkalpošanas pārvaldēs. Maisi ir numurēti, un izsniegšanas brīdī tos reģistrēs, tādējādi nodrošinot iespēju atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam SIA "Jumis" plānot maisu izvešanas maršrutus. Atkritumu maisi, kas iedzīvotājiem būs izsniegti līdz 15. aprīlim, tiks izvesti no reģistrētā īpašuma 23. aprīlī, savukārt laikā no 15. līdz 20. aprīlim izsniegtie maisi tiks izvesti 30. aprīlī, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Lielāka izmēra atkritumu maisus novadnieki var iegādāties SIA "Jumis" birojā Rūdolfa Blaumaņa ielā 10, Siguldā; 1 m³ tilpuma polipropilēna maisa maksa būs 7 eiro, un arī šie maisi no privātīpašumiem bez maksas tiks izvesti 23. un 30. aprīlī. SIA "Jumis" informē: ja maisos tiks konstatēti sadzīves atkritumi, personai, kas maisu saņēmusi, par to būs jānorēķinās kā par nešķirotu atkritumu izvešanas pakalpojumu.

Zaļos atkritumus, tai skaitā pērnās lapas, iedzīvotāji 20. un 27. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 varēs nodot arī atkritumu šķirošanas laukumā Siguldas pagasta "Zemdegās". Šajā pašā laikā Šķūņu ielā 4, Peltēs, novadnieki bez maksas varēs nodot nozāģētos zarus. Iedzīvotāji, kuriem nav iespēju zarus nogādāt pieņemšanas vietā minētajos datumos, var vienoties par citu pieņemšanas vai zaru savākšanas un izvešanas laiku, zvanot SIA "DGR serviss" pārstāvim Kasparam Liepiņam uz tālruņa numuru 29244301, norāda pašvaldības pārstāvji.

Savukārt lielgabarīta atkritumus bez maksas novadnieki varēs nodot 22. maijā, kā arī jūlijā un septembrī šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā "Zemdegas".

Pašvaldībā atgādina, ka jau šoruden plānots pabeigt darbu pie Siguldas novada pašvaldības zaļo atkritumu laukuma izveides Siguldas pagasta "Kreiļos". Kompostēšanas laukumā privātpersonas no savām mājsaimniecībām lapas varēs nodot bez maksas, pašiem tās nogādājot līdz laukumam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.