Menu
 

Mārupē iepazīstina ar paveikto energoefektivitātes jomā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Mārupes novada pašvaldība Foto: Mārupes novada pašvaldība

Mārupes novada pašvaldībai ie­saistoties projektā “Co2mmunity” par vietējo iedzīvotāju grupu (kopienu) atjaunojamās enerģijas pro­jektu kopradīšanu un kopfinansēša­nu, marta beigās Mārupes novada dome uzņēma projekta partnerus no astoņām Eiropas valstīm: Vācijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas.

Viesus sagaidīja Mārupes novada domes izpilddirektors Kristaps Ločs, īsā prezentācijā iepazīstinot projekta partnerus ar Mārupes novadu – dabas bagātībām, tūrisma iespējām un uzņēmējdarbību. Projekta eksperts Raivis Šķērstens iepazīstināja klātesošos ar novadā līdz šim paveikto energoefektivitātes jomā, informē Mārupes novada pašvaldībā.

"Varam lepoties ar 2014. gadā Jaunmārupes pamatskolā uzstādīto saules siltuma enerģijas kolektoru sistēmu un saules PV paneļu sistēmu elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem energoresursiem. Lai aplūkotu siltā ūdens un elektroenerģijas ieguvei uzstādītās sistēmas klātienē, "Co2mmunity” projekta partneri apmeklēja Jaunmārupes pamatskolu. Šī projekta ietvaros tieši Jaunmārupes pamatskolā tiks izveidots monitoringa stacijas modelis, kā rezultātā ikvienam būs iespēja iepazīties ar saules radītās enerģijas ietaupījumu, interaktīvi atspoguļojot to Mārupes pašvaldības mājaslapā," stāsta pašvaldības pārstāvji.

Vizītei par godu, parādot skolēnu un viņu vecāku iesaisti ne tikai energoefektivitātes jomā, bet arī vides aizsardzībai nozīmīgos jautājumos, Jaunmārupes pamatskolas 1.–3. klases skolēni kopā ar vecākiem izgatavoja lampas un to abažūrus, izmantojot mājās atrodamus priekšmetus – piena pakas, kartona kastes, plastmasas pudeles u.c.

4.–9. klašu skolēni izgatavoja dažādas saimniecībā noderīgas lietas no plastmasas maisiņiem, mūžu nokalpojušiem krekliem, avīzēm un citiem sadzīves priekšmetiem, sniedzot tiem jaunu pielietojumu. Lai noteiktu oriģinālākās idejas, projekta partneri tika aicināti iejusties starptautiskas žūrijas lomā, balsojot par, viņuprāt, interesantākajiem izstādes darbiem. Viesi ļoti atzinīgi vērtēja paveikto, kā arī uzteica skolēnu izpratni par resursu taupības nozīmīgumu, norāda pašvaldībā.

Skolotājiem klasēs pārrunājot energoefektivitātes jautājumus, katra klase radīja plakātu, aicinot taupīt energoresursus, izvēlēties dabai draudzīgu dzīvesveidu un ieviest inovatīvus enerģijas ieguves risinājumus.

"Pēc pašvaldības iniciatīvas viens no bērnu veidotajiem plakātiem ir pārtapis informatīvā skrejlapā, kuru ikkatrs mārupietis saņēma savā pastkastītē kopā ar izdevumu “Mārupes Vēstis”. Daļa no Jaunmārupes skolēnu veidotajiem plakātiem izstādīti Mārupes novada domē, lai ikviens novada iedzīvotājs var tos aplūkot un smelties iedvesmu zaļākam dzīvesveidam. Izstāde apskatāma līdz 18. aprīlim," vēsta pašvaldības pārstāvji.

Noslēgumā ārvalstu viesi tika iepazīstināti ar Cenas tīreli, "Natura 2000" teritoriju, kur līdzās dabas liegumam notiek arī aktīva kūdras ieguve. Projekta dalībniekiem bija iespēja aplūkot arī unikālos dabas skatus pie Skaista ezera.

Projekta "Co2mmunity" mērķis ir palielināt sabiedrības zināšanas par kopienu enerģijas projektu attīstību un veicināt atjaunojamo energoresur­su plašāku un efektīvāku izman­tošanu. Projekta ietvaros Mārupes novada pašvaldībā plānots izveidot vietējo iedzīvotāju grupu (kopienu) atjaunojamās enerģijas projektu kopradīšanai un īstenot kopienu enerģijas pilotprojektu, norāda pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.