Menu
 

Rīgas dome: Pašvaldību reformas rezultātā būs vieglāk sadarboties ar Pierīgu

  • Autors:  LETA
Foto: LETA Foto: LETA

Administratīvi teritoriālā reforma varētu veicināt galvaspilsētas sadarbību ar Pierīgas pašvaldībām, aģentūrai LETA Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).

Viņš norādīja, ka patlaban ir grūti prognozēt, kādu iespaidu reforma varētu atstāt uz Rīgu, jo teritoriāli galvaspilsēta nekādas izmaiņas nepiedzīvos. "Es domāju, ka mums jākoncentrējas uz Pierīgu," viņš teica, prognozējot, ja tur vairākas pašvaldības tiks apvienotas, labāka sadarbība varētu izveidoties kaut vai tādēļ, ka skaitliski būs mazāk iesaistīto pušu. Attiecīgi arī, viņaprāt, būs vieglāk rast kompromisus.

Viņš domā, ka reformas sākšana vērtējams kā pozitīvs process un sadarbību ar Pierīgu varētu veicināt sabiedriskā transporta jomā, infrastruktūras uzlabošanā un citos jautājumos.

Jau vēstīts, ka VARAM izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35. Platības ziņā lielākās ir Liepājas un Madonas pašvaldība. Ministrijas piedāvātajā kartē tās attiecīgi aptver 3656,93 un 3347,35 kvadrātkilometru plašu teritoriju. Pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības atbilstoši šai kartei būtu Daugavpils, Rīga un Liepāja. Visās šajās vietvarās dzīvotu vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Mazākā pašvaldība pēc iedzīvotāju skaita varētu būt Līvānu pašvaldība, kopumā pulcējot nedaudz vairāk nekā 12 000 iedzīvotāju. VARAM izstrādātajā kartē iecerēts apvienot arī vairākas Pierīgas pašvaldības, piemēram, Ādažus apvienot ar Carnikavu, Ķekavu ar Baldoni un tamlīdzīgi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.