Menu
 

Ikšķiles novada pašvaldības dome ārkārtas sēdē apstiprina aptaujas nolikumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ikšķiles novada pašvaldība Foto - Ikšķiles novada pašvaldība

Pirmdien Ikšķiles novada pašvaldības dome ārkārtas sēdē apstiprināja Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas nolikumu. Plānotā aptauja notiks no 9.maija līdz 11.maijam, katru dienu vairākas stundas būs atvērti un pieejami balsošanas iecirkņi līdzīgi kā tas ir vēlēšanu laikā, informēja pašvaldībā.

Aptaujas mērķis – noskaidrot novada iedzīvotāju viedokli par iespējamo Ikšķiles novada pievienošanu citu novadu administratīvajām teritorijām. Ar elektronisko parakstu būs iespējams balsot arī iepriekš – jau no 29. aprīļa. Turklāt balsot varēs Ikšķiles novadā deklarējušies jaunieši no 15 gadu vecuma.

Ikšķiles novada pašvaldības domes sēdē deputāti izteica viedokli, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātā administratīvo teritoriju karte un piedāvātā reforma nav uzskatāma par reformu, tā ir vienkāršota teritorijas pārdale. Deputātu ieskatā VARAM sniegtais piedāvājums ir brāķis, jo, vienkārši apvienojot novadus, pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitāte nekļūs ne labāka, ne lētāka. Turklāt ministrijas sniegtie dati un informācija ir novecojusi un neatbilst patiesajai šā brīža situācijai.

Uzsāktās Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros plānots mainīt valsts administratīvo teritoriju iedalījumu. Publiskotajā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajā kartē pašvaldību skaits samazināts no 119 līdz 35.

Par spīti Ikšķiles novada sociālekonomiskajiem rādītājiem un spēju īstenot uz attīstību un izaugsmi vērstu budžetu, reformas ietvaros Ikšķiles novada administratīvo teritoriju ir paredzēts pievienot Ogres novadam, un vietvara, kas turpmāk lemtu par visa novada iedzīvotājiem, atrastos reģiona centrā Ogrē. Turklāt, pēc novada domes viedokļa, pievienošana tiek plānota, neizvērtējot Ikšķiles novada iedzīvotāju iespējamos ieguvumus vai zaudējumus.

Ikšķiles novada pašvaldības ieskatā ir jāievēro demokrātijas principi, risinot jautājumus, kas tieši un netieši skar iedzīvotāju intereses, ir nepieciešams zināt iedzīvotāju viedokli. Tāpēc 29.martā tika sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu organizēt Ikšķiles novada iedzīvotāju aptauju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.