Menu
 

Carnikavā aicina uz bezmaksas nodarbībām par sava dzimtas koka veidošanu un pētīšanu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Carnikavā aicina uz bezmaksas nodarbībām par sava dzimtas koka veidošanu un pētīšanu

No 16. maija četru ceturtdienu vakaros carnikaviešus aicina uz bezmaksas semināriem par dzimtas koka veidošanu un pētīšanu brīvā laika pavadīšanas centrā “Pīlādzis” (Stacijas ielā 5, Carnikavā, ieeja no dzelzceļa Stacijas ielas puses). Seminārus vadīs lektore, pieredzējusi dzimtas koku pētniece Marina Šiļina, kura savas ģimenes dzimtas koku pēta kopš 2011. gada un ir apzinājusi 12 paaudzes – vairāk nekā 500 personas, liecina informācija novada pašvaldības mājaslapā.

Projekta mērķis ir sniegt interesentiem nepieciešamās zināšanas, lai pēc tam katrs pats varētu patstāvīgi kvalitatīvi veikt mājas arhīva pienācīgu uzturēšanu, dzimtas vēstures izpēti un dzimtas koka izveidi. Lekciju klausītājiem būs iespēja to paveikt, nepieļaujot parastās iesācēju kļūdas.

Pieredze rāda, ka daudzus no dzimtas vēstures izpētes attur bailes no šķietamas sarežģītības, nezināšana par arhīvu un dzimtsarakstu nodaļu darbību, par to, kur vispār ir iespējams meklēt informāciju. Pēc semināru apmeklēšanas šie šķēršļi būs novērsti un novadnieki varēs patstāvīgi veikt izpēti un veidot savus dzimtas kokus.

Nodarbību temati:

16.maijā “Ievads dzimtas vēstures izpētē”. Dzimtas izpētes mērķi, iespējamie rezultāti, psihoģenealoģija. Pirmais solis – mājas arhīva apzināšana un sakārtošana.

23.maijā “Jaunu ziņu iegūšana”. Radinieku intervēšanas pamati, anketas, iegūtās informācijas analīze, darbs ar Dzimtsarakstu departamentu.

30.maijā “Arhīvi un to dokumenti”. Arhīvu darbības principi, dokumentu sastāvs un izmantošana dzimtas vēstures izpētē. Dokumentu izcelsmes īpatnības, ieskats vēsturē.

6.jūnijā “Dzimtas vēstures izpētes avoti interneta resursos”. Interneta avotu dažādība un ticamība, to efektīva izmantošana. Kursa noslēgums, atbildes uz jautājumiem.

Dzimtas vēstures izpēte ir laikietilpīgs un aizraujošs process, un daudziem tas var turpināties pat vairākus gadus pēc semināru kursa apmeklējuma, sniedzot arvien jaunas zināšanas un gandarījumu. Ar semināros iepazītajiem dzimtas vēstures izpētes paņēmieniem būs iespēja optimālā veidā sakārtot ģimenes arhīvu, iegūt jaunas ziņas par saviem senčiem un noformēt dzimtas koku.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.