Menu
 

Salaspils novada svētkus svinēs ar plašu pasākumu programmu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Grupa "The Sound Poets". Foto: Ģirts Dreimanis Grupa "The Sound Poets". Foto: Ģirts Dreimanis

Salaspils novada svētki piedāvās krāšņu programmu gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem: 31. maijā svētkus atklās Latvijas Radio bigbenda un Goran Gora koncerts, 1. jūnijā Nacionālajā botāniskajā dārzā uzstāsies "Triānas parks", "The Sound Poets", "Dagamba", Gacho, "Pulse Effect", Ralfs Eilands un DJ Artūrs Mednis. Svinības noslēgsies 2. jūnijā botāniskā dārza oranžērijā ar Kārļa Lāča programmu “Ziedonis. Lācis. Sievietes”.

31. maijā plkst. 20.00 "Rīgavas" Mūzikas un mākslas dārzā viesosies Latvijas Radio bigbends Kārļa Vanaga vadībā un solists Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis). Izskanēs īpaši Salaspilij veidoto aranžiju programma “Mosties” ar Knuta Skujenieka dzejas tekstiem, kuras pirmatskaņojums notika simtgades pasākumu ietvaros 2018. gada 16. novembrī, informē Salaspils novada svētku producente Kristīne Kutuzova.

Svētku galvenā koncerta programma 1. jūnijā sāksies plkst. 20.00 Nacionālajā botāniskajā dārzā. Uz lielās skatuves kāps "Triānas parks" un Agnese Rakovska, grupa "The Sound Poets", "Dagamba", pirms salūta rībinās "Pulse Effect", bet pēc pusnakts programmu turpinās Gacho un Ralfs Eilands ar grupu. Nenogurdināmos līdz plkst. 2.00 izdancinās DJ Artūrs Mednis.

2. jūnijā plkst. 16.00 Salaspils novada svētku noslēgumā botāniskā dārza oranžērijā gaidāma tikšanās ar solistēm Rēziju Kalniņu, Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu, Aiju Andrejevu, Aiju Vītoliņu un Jolantu Strikaiti-Lapiņu. Kārļa Lāča un mūziķu pavadījumā izskanēs skaņdarbi no koncertprgrammas “Ziedonis. Lācis. Sievietes” ar Imanta Ziedoņa dzejas rindām, vēsta K. Kutuzova.

No 25. līdz 30. maijam svētku ietvaros "Rīgavas" Mūzikas un mākslas dārzā notiek pirmais Salaspils amatiermākslas kolektīvu festivāls “Salaspils dzied, dejo, spēlē”. Ik vakaru iedzīvotāji tiek aicināti baudīt kolektīvu dalībnieku sniegumu uz "Rīgavas" brīvdabas skatuves, kas šogad īpaši mākslinieku vajadzībām ir paplašināta un labiekārtota.

1. jūnija dienas programmu atklās mazie un lielie Salaspils Zīriņu velokrosa dalībnieki Nacionālajā botāniskajā dārzā. Plkst. 14.00 Salaspils sporta nama stadionā noritēs īpašs veltījums Baltijas ceļa 30. gadadienai – “Salaspils sadodas rokās Latvijai”, kam sekos svētku gājiens no Salaspils sporta nama pa Ceru, Skolas un Lauku ielu līdz “Rīgavas” laukumam, norāda K. Kutuzova.

Pie “Rīgavas” jau no plkst. 12.00 darbosies amatnieku tirdziņš, bet no plkst. 15.00 svētku gājiena dalībniekus sagaidīs Liepājas teātra aktrišu kopa “Atštaukas” un postfolkloras grupa “Rikši”. Svētku apmeklētājus priecēs arī pirmatskaņojums – koncertprogramma “Reiz klusā vakarā” ar aktrišu Regīnas Devītes, Indras Burkovskas un Ineses Ramutes azartisko saspēli un Kuldīgas puišu grupas “Rumbas kvartets” pavadījumu. Mākslinieki sola īstu zaļumballes sajūtu visām paaudzēm.

"Rīgavas" Mūzikas un mākslas dārzs tiks pārvērsts bērnu pasaku valstībā ar rotaļām, aktivitātēm un īpašiem uzdevumiem pašiem jaunākajiem salaspiliešiem un viņu viesiem. Jauniešiem būs iespēja mēroties spēkiem strītbola turnīrā vai galda tenisa turnīrā, šaut ar loku vai izaicināt savu līdzsvara sajūtu uz dēļa.

"Sadarbībā ar AS “Pasažieru vilciens” 31. maijā, 1. un 2. jūnijā uz Salaspils svētkiem varēs nokļūt īpašā dzejas vagonā – iekāp Rīgā, bet izkāp Salaspilī!" stāsta K. Kutuzova.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.