Menu
 

Lasītāja: Salaspilī apgrūtināta piekļuve vēlēšanu iecirknim Apriņķis.lv

  • Autors:  Liene Ozola
Karte - Salaspils pašvaldības policija Karte - Salaspils pašvaldības policija

Salaspils novadā aizvadītajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījās procentuāli mazliet vairāk vēlētāju nekā vidēji valstī, proti, 35,24 procenti. Tomēr “Rīgas Apriņķa Avīzei” no lasītājas vēstules kļuva zināms, ka ir bijušas situācijas, kad vēlētājiem bija problēmas piekļūt vēlēšanu iecirknim. Tā, otrās grupas invalīde vēstulē laikraksta redakcijai pauž neizpratni par automašīnu kustībai slēgtajām galvenajām ielām tieši vēlēšanu dienā un laikā.

Lasītāja Dzintra no Salaspils novada, kurai kustību traucējumu dēļ ir piešķirta invaliditāte, “Rīgas Apriņķa Avīzes” redakcijai adresētajā vēstulē raksta: “Salaspilī 25. maijā sākās novada svētki un no pulksten 9.30 līdz 13.00 tika slēgtas galvenās ielas, kas apgrūtināja piekļūšanu vēlēšanu iecirknim kultūras namā “Rīgava”, jo šajā laikā notika pusmaratons. Netika padomāts par iespēju vēlētājiem piekļūt vēlēšanu iecirknim, jo vecie cilvēki nevar atnākt kājām. Tas man nav saprotams, jo vēlēšanu datums bija zināms gada garumā. Policists, kurš atradās pie norobežojošajām barjerām, paskaidroja, ka var iebraukt tikai no atomreaktora puses, braucot pa Tallinas apvedceļu. Vai tāda braukāšana stimulē vēlēšanos balsot?” jautā invalīde.

Diemžēl Salaspils novada domes pārstāvju atbildi uz Dzintras kundzes jautājumu neizdevās iegūt, jo elektroniskās vēstules tā arī palikušas bez atbildes. Salaspils novada domes mājaslapā atrodamā karte ar satiksmes ierobežojumiem rāda, ka pie centrālā Salaspils vēlēšanu iecirkņa ar auto piebraukšana ir bijusi apgrūtināta. Vai vēlēšanu laikā varēja izvēlēties citu maršrutu skrējienam? Kāpēc tas tika rīkots tieši vēlēšanu dienā? Kādā veidā bija paredzēta vēlēšanu norise cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem? Šie jautājumi tā arī paliek neatbildēti.

Grūtības nobalsot radījis arī tas, ka daudziem gados vecākiem cilvēkiem iepriekš nav bijusi informācija par savu vēlēšanu iecirkni. Dzintras kundze raksta: “Ja cilvēks beidzot tomēr nokļuva līdz kultūras namam “Rīgava”, izrādījās, ka tā nav īstā balsošanas vieta. Stāvot rindā pie vēlēšanu iecirkņa, iedzīvotājos bija liels sašutums par to, ka nebija iespējams uzzināt, kurā vēlēšanu iecirknī jābalso, jo aizmirstam, ka joprojām daudziem balsotājiem gados nav mājās interneta, bet staigāt no viena iecirkņa uz otru ir tālu. Un noteikti daudzi tāpēc neieradās!” piebilst lasītāja.

Savukārt Salaspils novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Žanna Maļinovska atbildē “Rīgas Apriņķa Avīzei” skaidro, ka iedzīvotāji par satiksmes ierobežojumiem tikuši laikus informēti: “Par satiksmes ierobežojumiem pusmaratona laikā iedzīvotāji laikus tika brīdināti gan Salaspils mājaslapā un izdevumā “Salaspils Vēstis”, gan sociālajos tīklos, publicējot satiksmes shēmu, kurā redzama piekļūšana kultūras namam. Savlaicīgi tika izziņots arī laika periods, kurā būs iespējama piekļūšana vēlēšanu iecirknim tikai pa konkrētu maršrutu.”

It kā viss skaidrs un viss izdarīts, lai cilvēkus informētu par paredzētajiem satiksmes ierobežojumiem, taču jautājums, vai pusmaratons jārīko tieši vēlēšanu dienā un tieši ap vēlēšanu iecirkni, joprojām paliek atklāts.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.