Menu
 

No amata atbrīvoti divi Baložu komunālās saimniecības valdes locekļi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pamatojoties uz  konstatētajiem būtiskajiem pārkāpumiem SIA “Baložu komunālā saimniecība” (BKS) veiktajā iepirkuma procedūrā par  siltumtrases atjaunošanas būvdarbiem Baložu pilsētā, Ķekavas novada domes priekšsēdētaja Viktorija Baire kā šī pašvaldības uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāve ceturtdien BKS valdes ārkārtas sēdē uzteikusi pilnvarojuma līgumus diviem BKS valdes locekļiem – Edgaram Mencim un Aigaram Evardsonam.

“Baložu komunālās saimniecības valde ir atbildīga par likumīgu iepirkuma norises organizēšanu, taču tā šajā procesā diemžēl ir pieļāvusi būtiskus likumpārkāpumus  un apzināti slēpusi informāciju no domes par iepirkuma procesā konstatētajiem pārkāpumiem, tāpēc valdei ir jāuzņemas pilnībā atbildība par šo rīcību un negatīvajām sekām,” Ķekavas novada pašvaldības paziņojumā citēta V. Baire. Viņa arī piebildusi, ka, saņemot pilnu dokumentāciju paketi šajā jautājumā, izvērtēs iespējas vērsties tiesībsargājošajās institūcijās.

Būtiskie pārkāpumi norādīti saņemtajā negatīvajā atzinumā no Finanšu ministrijas Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA), kura veica šī iepirkuma dokumentācijas un norises pārbaudi. Papildus tam par šo atzinumu, kas nosūtīts Baložu komunālai saimniecībai, kā arī par plānoto tikšanos ar CFLA,  uzņēmums apzināti nebija informējis Ķekavas novada domes priekšsēdētāju kā kapitāldaļu turētāja pārstāvi.

Savā atzinumā CFLA konstatējusi, ka Baložu komunālā saimniecība iepirkumā ir nepamatoti izvirzījusi pretendentam specifiskas prasības attiecībā pret iepirkumā noteiktajiem veicamajiem darbiem, tādējādi BKS ir ierobežojusi konkurenci iepirkumā, kas nav pieļaujams. 

Tāpat CFLA norāda, ka  iepirkuma procesā ir pārkāpts vienlīdzības un taisnīgas attieksmes princips, jo, neskatoties uz to, ka  iepirkumā izvēlētā uzņēmuma piedāvājums neatbilda iepirkuma dokumentācijas un kvalifikācijas prasībām, tomēr tas ticis vērtēts, lai gan šis pieteikums bija jānoraida un to nedrīkstēja virzīt tālākai vērtēšanai.

Ņemot vērā šos būtiskos BKS pieļautos pārkāpumus un to, ka konstatētos pārkāpumus nav iespējams novērst uzsāktās iepirkuma procedūras laikā un tie var ietekmēt lēmumu par iepirkuma tiesību piešķiršanu, CFLA  sniegusi negatīvu atzinumu par BKS organizēto siltumtrašu būvniecības iepirkumu un aicina veikt iesniegto piedāvājumu atkārtotu vērtēšanu vai izbeigt iepirkuma procedūru un iepirkumu izsludināt atkārtoti.

Balstoties uz šiem CFLA konstatētajiem būtiskajiem pārkāpumiem, 6.jūnijā tika sasaukta ārkārtas BKS valdes sēde. Par pagaidu BKS valdes pilnvaroto valdes locekli tika iecelta Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes vadītāja vietniece Andra Vanaga.

Siltumtrases atjaunošanas modernizācijai Baložu komunālā saimniecība bija piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu gandrīz 300 tūkstošu eiro apmērā.  Lai savlaicīgi izvēlētos saimnieciski izdevīgākos būvdarbu veicējus un šogad uzsāktu darbus, tika izsludināts iepirkums par siltumtrases atjaunošanas būvdarbiem Baložu pilsētā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.