Menu
 

Jūrmalā atjaunota Mellužu estrāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Artis Veigurs, “Jūrmalas Avīze” Foto – Artis Veigurs, “Jūrmalas Avīze”

Jūrmalā atjaunots vēsturiskā Mellužu parka estrādes komplekss un gliemežvāka formas brīvdabas koncertestrāde. Jūrmalas pilsētas pašvaldība estrādes atjaunošanai piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Estrādes kompleksa restaurācijas kopējās izmaksas ir 2,17 miljoni eiro, no tiem 1,4 miljoni eiro – ERAF līdzfinansējums.

Mellužu brīvdabas estrāde ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, atgādināja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite. Tā ir viena no divām akustiskajām koka gliemežnīcas formas estrādēm visā Baltijas reģionā, kas saglabājusies kopš pagājušā gadsimta līdz mūsu dienām; otra atrodas Igaunijā, Sāmsalā, Kuresārē.

Mellužu parkā atjaunotas estrādes kompleksa būves un labiekārtota parka teritorija. Sākotnējā izskatā ir atjaunota koka estrādes būve. Saglabājot tās oriģinālo veidolu, restaurētas koka detaļas, bojātās ir aizstātas ar analogām jaunām. Skatītāju sēdvietu izvietojums ir veidots atbilstīgi vēsturiskajam koncertdārza iekārtojumam, kopumā izveidotas 625 sēdvietas. Pie estrādes ēkas ir atjaunotas vēsturiskās vīteņaugu sienas un uzstādīti karogu masti.

Estrādes kompleksā ietilpst arī bārs jeb Piena paviljons – veco ēku sliktā tehniskā stāvokļa dēļ nācās nojaukt. Tās vietā, ņemot par pamatu paviljona vēsturisko veidolu, ir uzcelta jauna ēka.

Pēc arhitektu biroja “Jaunromāns un Ābele” izstrādātā projekta būvdarbus veica SIA “RERE meistari”, autoruzraudzība – SIA “Forma 2”.

Jāpiezīmē, ka tieši ar atjaunotās Mellužu estrādes atklāšanu svētdien Jūrmalā sāksies līgošana. Plkst. 14.00 koncertēs muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, 16.00 estrādē Ozolnieku novada amatierteātris izrādīs Ādolfa Alunāna oriģināljoku lugu ar dziedāšanu vienā cēlienā “Bagātā brūte”. No 21.00 līdz 4.00 būs balle, spēlēs grupa “Sarīkojumu Ansamblis”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.