Menu
 

Noslēgumam tuvojas Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā korpusa būvniecība

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.sigulda.lv Foto: www.sigulda.lv

Jūlija beigās noslēgsies 2018. gada maijā uzsāktie Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā mācību korpusa būvniecības darbi Ata Kronvalda ielā 7, lai jau jauno mācību gadu divas Siguldas skolas uzsāktu piemērotākās telpās – Siguldas pilsētas vidusskola iegūs plašākas telpas līdzšinējās Siguldas Valsts ģimnāzijas ēkā Krišjāņa Barona ielā 10, savukārt Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni mācības uzsāks Ata Kronvalda ielā 7.

Šobrīd Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunajā mācību korpusā turpinās apdares darbi – sienu špaktelēšana un krāsošana, griestu paneļu montāža, grīdu un sienu flīzēšana, elektroinstalācijas darbi, kā arī teritorijas labiekārtošana un ēkas fasādes apdares darbi, lai jau šī gada rudenī uzsāktu rekonstrukcijas otro kārtu – skolas ēkas Ata Kronvalda ielā 7 rekonstrukciju, informē Siguldas novada pašvaldībā.

"Šoruden Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunajā korpusā mācības uzsāks aptuveni 450 skolēni, kuriem būs pieejamas 12 mūsdienīgi aprīkotas mācību telpas. Tiesa, visu mācību gadu, kamēr otrā skolas ēkā Ata Kronvalda ielā 7 turpināsies remontdarbi, skolēniem un pedagogiem būs zināmas neērtības, jo nebūs pieejamas telpas abās skolas ēkās, tomēr mācību procesu tas neietekmēs," skaidro Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa, norādot, ka ģimnāzijas 7. klases mācības 2019./2020. mācību gadā vēl turpinās Krišjāņa Barona ielā 10. 

Savukārt Siguldas pilsētas vidusskolas skolēni jauno mācību gadu uzsāks Krišjāņa Barona ielā 10, tādējādi pēc vairāk nekā astoņiem gadiem kopš skolas izveidošanas visas skolas klases būs izvietotas vienā ēkā, nenodalot sākumskolu un citas klases. Jau nākamajā gadā plānots uzsākt Krišjāņa Barona 10 skolas ēkas rekonstrukcijas projekta izstrādi, norāda pašvaldības pārstāvji.

Kopējās Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunās piebūves un plānotās vecā korpusa rekonstrukcijas izmaksas pārsniegs 12 miljonus eiro. "Vērienīgā investīcija ir pierādījums izglītības nozares nozīmīgumam un izaugsmei mūsu novadā, jo prognozējam, ka pretēji tendencei valstī Siguldas novadā turpmākajos gados skolēnu skaits varētu palielināties par aptuveni 500 audzēkņiem. Pašvaldība jau vairākus gadus mērķtiecīgi plāno izglītības iestāžu infrastruktūras attīstību, lai ilgtermiņā mūsu novada bērniem nodrošinātu kvalitatīvu un mūsdienīgu mācību vidi gan bērnudārzos, gan skolās,” uzsver L. Sausiņa, norādot, ka, ņemot vērā pieaugošo bērnu skaitu novadā, arī šogad radītas jaunas vietas pašvaldības bērnudārzos.

Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā korpusa projekta autors ir Andris Kokins, būvdarbus veic SIA "Monum", bet būvuzraudzību nodrošina SIA "Firma L4". Jaunā korpusa būvdarbi un skolas rekonstrukcija tiek veikta Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta "Siguldas Valsts ģimnāzijas un Siguldas 1. pamatskolas rekonstrukcija un materiāltehniskās bāzes modernizācija" ietvaros, vēsta pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.