Menu
 

85% novada iedzīvotāju nevēlas, ka Carnikavu pievieno citām administratīvajām teritorijām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Carnikavas novada pašvaldība Foto - Carnikavas novada pašvaldība

No 3.līdz 16. jūnijam noritēja deklarēto iedzīvotāju aptauja par Carnikavas novada iespējamo pievienošanu Saulkrastu, Sējas, Ādažu un Garkalnes novadu teritorijām. Aptaujas rezultāti liecina, ka 85% iedzīvotāju, kas piedalījās aptaujā, ir pret Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu un vēlas Carnikavas novadu saglabāt kā patstāvīgu teritoriālo vienību.

15% balsstiesīgo iedzīvotāju šādu apvienošanas piedāvājumu atbalsta, liecina novada pašvaldības informācija.

Kopumā aptaujā piedalījās 13,5 % jeb 897 balsstiesīgie novada iedzīvotāji. “Par” Carnikavas novada iespējamo apvienošanos ar citām administratīvajām teritorijām atzīmēja 138 iedzīvotāji, “pret” – 759 iedzīvotāji. Aptauja notika sabiedriskās apspriešanas ietvaros. Carnikavā ir vairāk nekā 8000 iedzīvotāju.

Pašvaldībā atgādina, ka 31. maijā notika tautas sapulce, uz kuru tika uzaicināts arī VARAM ministrs Juris Pūce, kurš nerada iespēju tajā piedalīties, lai skaidrotu novada iedzīvotājiem neskaidros jautājums saistībā ar novadu reformu.

Atteikuma vēstulē VARAM valsts sekretāra vietnieks Aivars Draudiņš pašvaldībai norādīja, ka “visi saņemtie viedokļi un ierosinājumi tiek un izvērtēti, veidojot administratīvi teritoriālā iedalījuma gala piedāvājumu, ko plānots pabeigt līdz šī gada beigām”. Tādēļ novadā notikušās aptaujas rezultāti apkopotā veidā tiks nosūtīti gan VARAM, gan Saeimai, atsaucoties uz valdības solījumiem ņemt vērā iedzīvotāju viedokli novadu reformas jautājumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.