Menu
 

Ādažos no augusta par 55% augs maksa par atkritumu izvešanu

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

No šā gada augusta sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Ādažos palielināsies no 8,89 līdz 13,78 eiro par kubikmetru jeb par 55%, liecina Ādažu domes sniegtā informācija.

Iepirkuma rezultātā atkritumu apsaimniekošanas tiesības Ādažu novadā uz nākamajiem septiņiem gadiem saglabās SIA "Eco Baltia vide".

"Eco Baltia vide" piedāvājums iepirkumā ticis atzīts par saimnieciski izdevīgāko, tomēr paredz, ka no šī gada 1.augusta nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs par kubikmetru būs 13,78 EUR bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

"Eco Baltia vide" sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs tika palielināts jau gada sākumā - līdz 8,89 eiro par kubikmetru bez PVN. Tādējādi privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 kubikmetru konteinera vienas iztukšošanas reizes cena ar PVN palielināsies no 2,58 līdz 4 eiro.

Apsaimniekotājs ir aprēķinājis, ka maksa par atkritumu izvešanu augs arī turpmākajos gados: 2020.gadā tā būs 14,34 eiro, 2021.gadā - 14,53 eiro, 2022.gadā - 14,73 eiro, 2023.gadā - 14,92 eiro, 2024.gadā - 15,12 eiro, bet 2025.gadā - 15,31 eiro par kubikmetru. Tādējādi 2025.gadā viena mazā atkritumu konteinera izvešana varētu maksāt 4,45 eiro, un salīdzinājumā ar esošo maksa būs augusi vairāk nekā par 70%.

Kā vēsta dome, maksas pieaugumam esot vairāki iemesli - ik gadu valstī tiek palielināts Dabas resursu nodoklis, pieaugot sadzīves atkritumu apglabāšanas izmaksas, kā arī transporta un darbaspēka izmaksas. "Lai iedzīvotājiem būtu iespēja samazināt maksu par nešķirotajiem atkritumiem, tiks paplašinātas atkritumu šķirošanas iespējas," sola dome, "privātmāju iedzīvotāji var samazināt izmaksas par nešķirotajiem atkritumiem, ja tie izmantos no "Eco Baltia vide" iegādātas individuālās šķirošanas somas par atsevišķu samaksu."

Līdz ar Ādažu novada jauno līgumu ar "Eco Baltia vide" pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 1.augustam noslēgt jaunus sadarbības līgumus ar jauno atkritumu apsaimniekotāju.

Pašvaldībā norāda, ka iepriekš noslēgtie klientu līgumi ar 1.augustu zaudēs spēku. Privātpersonas jaunus līgumus var noslēgt elektroniski vietnē "www.ecobaltiavide.lv", kā arī klātienē Ādažu novada domē. Ar juridiskajām personām uzņēmuma pārstāvji sazināšoties individuāli.

Atkritumu apsaimniekošanas līgums jāslēdz gan privātmāju īpašniekiem (īrniekiem) un daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem, gan vasarnīcu un dārzu īpašniekiem (nomniekiem).

Pašvaldībā norāda, - ja iedzīvotājam ir līgums ar apsaimniekotāju, piemēram, SIA "Ādažu Namsaimnieks", tad līgumu par visu māju kopā noslēgs apsaimniekotājs. Savukārt tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuriem nav sava ēkas apsaimniekotāja, līgums ar atkritumu apsaimniekotāju jāslēdz katram individuāli.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.