Menu
 

Plānota kārtējā varas maiņa Baldones novada domē Apriņķis.lv

 • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

27. jūnijā paredzētās kārtējās Baldones novada domes sēdes darba kārtībā iekļauts jautājums par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam Raimondam Audzeram (VL-TB/LNNK, V), un Baldonē varētu notikt kārtējā varas maiņa, noskaidroja aģentūra LETA.

Domes deputāts Andrejs Požarnovs (GKML), kas pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanām tika ievēlēts par novada mēru, bet vēlāk šo amatu zaudēja, domes priekšsēdētāja krēslā nonākot Audzeram, aģentūrai LETA stāstīja, ka pieprasījumu par neuzticības izteikšanu parakstījuši pieci deputāti, kas pārstāv partiju "Gods kalpot mūsu Latvijai" (GKML), Latvijas Zaļo partiju (LZP) un nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un brīvībai/LNNK", kas vēlēšanās startēja vienā sarakstā ar mēru pārstāvošo "Vienotību".

Taču apvērsuma ierosinātāji domā, ka domes sēdē viņi varēs savākt nepieciešamās astoņas balsis Audzera gāšanai. Požarnovs gan neatklāja iespējamos ierosinājuma atbalstītājus, jo tas esot "taktikas jautājums". Neatklāja Požarnovs arī to, vai viņš varētu pretendēt uz mēra amatu atkārtoti, sakot, ka pašlaik par šo jautājumu vēl neesot spriests.

GKML paziņojumā par neuzticības izteikšanu norādīts, ka šādā veidā deputāti izsaka "iebildumus par domes priekšsēdētāja melošanu un informācijas slēpšanu būtiskos jautājumos, kā rezultātā dome ir pieņēmusi lēmumus par vairāku graustu pārņemšanu no valsts, kuru paredzamie rekonstrukcijas izdevumi ir salīdzināmi ar divu gadu pašvaldības budžetu". Turklāt norādīts, ka pagājušajā gadā tieši Audzera "vainas dēļ netika apgūti Eiropas Savienības fondu līdzekļi ceļu remontiem, kurus šogad ir nolemts aizstāt ar pašvaldības aizņēmumu Valsts kasē". Rezultātā ir paredzams ievērojams pašvaldības kredītsaistību pieaugums. Audzers tiek vainots arī pašvaldības iesaistīšanā nevajadzīgās tiesvedības ar atlaistajiem darbiniekiem personisku antipātiju dēļ un pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanā, apmaksājot dārgus juridiskos pakalpojumus.

Požarnova kolēģe Irina Paegle (GKML) aģentūrai LETA nekomentēja iemeslus, kāpēc atbalsta ierosinājumu mainīt domes vadītāju. Viņa arī atteicās skaidrot, vai šāds jautājums partijā ir pārrunāts, vien piebilstot, ka "[domes sēdes] darba kārtību esmu redzējusi".

Pats Audzers ir pārliecināts, ka amatu spēs saglabāt, jo koalīcija domē esot stipra. Viņš arī noraida opozicionāru pārmetumus par graustu pārņemšanu, jo pansionāta ēka, ko pašvaldība pārņems no Labklājības ministrijas (LM), ir apsekota un nav atzīta par graustu.

"Ēka ir 6000 kvadrātmetrus plaša, un tajā nepieciešami uzlabojumi, bet tā nav grausts. [Violas] Āboltiņas (LZP) kundze, kura grib kļūt par domes priekšsēdētāju, piedāvājums būvēt jaunu ēku ir utopija," komentēja Audzers, skaidrojot, ka no valsts pārņemtajā īpašumā varētu izvietot sociālās aprūpes centru, sociālos dzīvokļus, atvēlēt telpas interešu izglītības nodarbībām, rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai un citiem mērķiem. Savukārt uz pašreizējām pašvaldības aprūpes centra telpām varētu pārcelt bibliotēku. Centrā pēc pārvietošanos uz jaunajām telpām varētu arī attīstīt jaunus pakalpojumus, stāstīja mērs.

Pēc Audzera teiktā, patiesībai neatbilst arī apgalvojums par ES finanšu neapgūšanu, jo ceļu būvē bijis tehnoloģiskais pārtraukums, pašlaik darbi turpinās, bet rudenī pašvaldība atgūs projektā ieguldītos līdzekļus.

Domes priekšsēdētājs uzskata, ka savus pienākumus pildījis godprātīgi, kā novada patriots. Kā vienu no iespējamiem iemesliem opozīcijas rīcībai viņš min trīs deputātu zaudējumu tiesā, kur domnieki vērsušies, jo vēlējušies strādāt divās, nevis vienā domes komitejā. Tāpat, iespējams, opozīcija "redz, ka novads enerģiski virzās uz priekšu, un tāds bija arī man mērķis vēlēšanās, negribēju, lai varu pārņem tumšie spēki", pauda Audzers. Pēc viņa teiktā, pērno gadu novada pašvaldība noslēdza ar 800 000 eiro pārpalikumu, paužot, ka citas domes vadības gadījumā šie līdzekļi, iespējams, tiktu "izsaimniekoti".

Domes sēde Baldones novadā sasaukta plkst. 17.00. Jautājums par neuzticības izteikšanu darba kārtībā iekļauts kā pēdējais.

Pēc aizadītajām pašvaldību vēlēšanām Baldones novada domes vadībā izmaiņas notikušas vairākkārt, un amatā iecelts gan jauns domes priekšsēdētājs, gan vietnieki. Pašreizējais novada mērs Audzers amatā ievēlēts, pateicoties koalīcijas līgumam, ko parakstīja "Vienotība", GKML un LZP, tam pievienojies arī no "Reģionu alianses" ievēlētajam deputātam Edgaram Brigmanim.

3 komentāri

 • Ronda
  Ronda Trešdiena, 26 Jūnijs 2019 20:06 Komentāra saite

  Ne nu būs, ne nu kā!.

 • Raimonds beidz melot
  Raimonds beidz melot Ceturtdiena, 27 Jūnijs 2019 13:10 Komentāra saite

  varu pārņem tumšie spēki", pauda Audzers. ))))))))))))))))))))))))))

 • Karina
  Karina Ceturtdiena, 27 Jūnijs 2019 13:17 Komentāra saite

  koalīcija domē esot stipra. )))))))))
  NU TU VAR TA DOMAT

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.