Menu
 

Pašvaldība ieguldīs 70 000 eiro Siguldas slimnīcas attīstībā

  • Autors:  LETA
Foto: www.sigulda.lv Foto: www.sigulda.lv

Siguldas novada pašvaldība SIA "Siguldas slimnīca" piešķīrusi 70 000 eiro nozīmīgu attīstības projektu īstenošanai, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domē.

Lai no 2019. gada novembra Siguldas slimnīcas poliklīnikā darbu varētu uzsākt otrs oftalmologs, pašvaldība piešķīrusi vairāk nekā 14 000 eiro ārstniecības kabineta iekārtošanai. Aptuveni tikpat lielu izmaksu daļu segs Siguldas slimnīca.

Tā kā kopš 2018. gada Siguldas slimnīcā ir bojāta fizikālās terapijas ultraīsviļņu iekārta, par turpat 9500 eiro tiks iegādāts jauns aparāts, kas ļaus nodrošināt pretsāpju un pretiekaisuma procedūras visdažādāko akūtu un hronisku slimību pacientiem.

Savukārt vairāk nekā 46 000 eiro tiks investēti Siguldas slimnīcas 3. aprūpes nodaļas atjaunošanai. Šajā nodaļā, kurā uzturas pacienti pēc insulta, tiks izremontētas un labiekārtotas palātas, gaiteņi, sanitārie mezgli, ventilācijas un elektrības sistēmas, kā arī iegādāts jauns, pēcinsulta pacientiem atbilstošs aprīkojums; tiks izremontēta arī kāpņu telpa no šīs nodaļas uz Uzņemšanas nodaļu slimnīcas 1. stāvā, informēja pašvaldībā.

Aprūpes nodaļas atjaunošanas projekta kopējās izmaksas ir 770 650 eiro, un lielāko daļu no tām – 724 411 eiro – sedz valsts budžeta un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums. Remontdarbus paredzēts uzsākt nākamajā gadā, un to laikā 3. aprūpes nodaļas darbs var tikt daļēji ierobežots.

Pašvaldība informē, ka kopš 2018. gada marta, pateicoties pašvaldības finansējumam, Siguldas slimnīcā brīvdienās un svētku dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00 Siguldas novadā deklarētajām ģimenēm pieejami pediatra pakalpojumi akūtu saslimšanu gadījumos. Pagājušajā gadā Siguldas novada pašvaldība pediatra pakalpojuma nodrošināšanai piešķīra 14 000 eiro, savukārt šā gada finansējuma apjoms ir gandrīz 21 000 eiro.

Pašvaldību reformas rezultātā "Siguldas slimnīca" kopš 2009. gada pieder Siguldas novada pašvaldībai. Pateicoties Siguldas slimnīcas aktīvajam darbam, kā arī pašvaldības investīcijām, slimnīca turpina attīstīt gan novada iedzīvotājiem, gan viesiem pieejamos pakalpojumus. Ik gadu Siguldas slimnīcas atbalstam – darbības nodrošināšanai, infrastruktūras uzlabošanai un nepieciešamās aparatūras iegādei – pašvaldība piešķir aptuveni 100 000 eiro.

2017. gadā Siguldas slimnīcas darba uzlabošanai tika iegādāts dzemdību galds, krioterapijas iekārta, izbūvēts lifts poliklīnikas ēkā un veikti citi ieguldījumi, savukārt 2018. gadā ar pašvaldības atbalstu Dzemdību nodaļai iegādāts mazuļu reanimācijas galds, papildu augļa sirds toņu pieraksta sistēma ar bezvadu zondēm un fototerapijas iekārta jaundzimušajiem, kā arī jauna funkcionālās diagnostikas sistēma funkcionālās diagnostikas kabinetam un piecas funkcionālās gultas Ķirurģijas nodaļai.

Tāpat pērn slimnīcas teritorijā tika veikts lietus kanalizācijas sistēmas kapitālais remonts, vienlaikus nepieciešamības gadījumā nodrošinot iespēju slimnīcas iekšpagalma teritorijai piekļūt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta transportam.

Kā liecina Firmas.lv informācija, pērn "Siguldas slimnīcas" apgrozījums bijis 4 696 602 eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2017. gadā. Slimnīcas zaudējumi pērn sasnieguši 124 147 eiro. 2017. gadā slimnīcas peļņa bija 63 143 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.