Menu
 

Čakša kļūst par "Vienotības" biedri (papildināta)

  • Autors:  LETA
Foto: LETA Foto: LETA

Bijusī veselības ministre, Saeimas deputāte Anda Čakša kļuvusi par partijas "Vienotība" biedri, aģentūru LETA informēja politiskajā spēkā. "Vienotības" valde savās rindās Čakšu lēmusi uzņemt vienbalsīgi. Partijas "Vienotība" valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens skaidroja, ka ir gandarīts, ka partijai pievienojas zinoša un nozarē augstu vērtēta personība.

Kā aģentūrai LETA sacīja Čakša, lēmums par partijas maiņu bijis izsvērts un "ilgu pārdomu rezultāts". Politiķe jau kādu laiku domājusi par vērtībām, kuras vēlētos pārstāvēt, un, pēc Čakšas paustā, vērtību skalā viņai vistuvākā esot partija "Vienotība", jo tā iestājas par tiesiskumu, demokrātiju un cilvēku brīvībām, tostarp saistībā ar veselības nozari.

Čakša sacīja, ka lēmums bija viņas pašas "iekšējs process", domājot, kā un kurā komandā viņa varētu dot vislielāko pienesumu. Politiķe norādīja, ka partijā "Vienotība" viņas zināšanas varētu dot pienesumu, turklāt šajā partijā Čakša saredz iespēju dalīties savās vērtībās. "Jāatzīst, ka es, protams, šobrīd meklēju savu vietu politikā, jo ienācu tajā kā nozares profesionāle, kur tvērums ir cits nekā tagad," sacīja politiķe.

Pēc Čakšas paustā, Saeimas kārtības rullis neparedz iespēju viņai pievienoties partiju apvienības "Jaunā Vienotība" frakcijai, tomēr viņa kā Saeimas neatkarīgā deputāte par jautājumiem balsos kopā ar šo frakciju. Kā norādīja politiķe, esot partijas "Vienotība" rindās, redz iespēju vairāk iestāties un runāt par sieviešu tiesību jautājumiem, jo tie viņu pēdējā laikā ļoti ieinteresējuši.

Čakša sacīja, ka pagaidām neplāno pamest politiku. "Šis variants vienmēr paliek, bet šajā brīdi domāju, ka man jādara tas, kur es visvairāk savu ieguldījumu varu dot. Esot Saeimā, katram politiķim jārēķinās, ka tāda situācija var pienākt, bet šobrīd noteikti nē," skaidroja politiķe.

"Vienotības" valde ir saņēmusi apstiprinājumu, ka Čakša šodien izstāsies no ZZS frakcijas un parlamentā darbosies kā neatkarīgā deputāte ciešā sadarbībā ar partiju apvienības "Jaunā Vienotība" frakciju, atbalstot "Vienotības" vērtības un programmu.

Patlaban "Jaunās Vienotības" frakcijā ir astoņi deputāti, un sadarbība ar Čakšu nodrošinās iespēju politiskajam spēkam palielināt savu pārstāvniecību.

Kā ziņots, Čakša izstājusies no Latvijas Zaļās partijas (LZP), sākotnēji solot turpināt darbu Zaļo un zemnieku (ZZS) frakcijā, kas parlamentā strādā opozīcijā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.