Menu
 

Reirs: Līdzšinējā ciešā sadarbība ar Saeimas frakcijām varētu būt garantija nākamā gada budžeta pieņemšanai parlamentā

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Budžeta veidošanas procesā notikusī ciešā sadarbība ar Saeimas frakcijām un partijām varētu kalpot par garantiju tam, ka 2020.gada budžets parlamentā tiks pieņemts, piektdien pēc ārkārtas valdības sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Viņš uzsvēra, ka 2020.gada budžets 13.Saeimas darbībā nav pirmais - šī gada martā pieņemts 2019.gada budžets. "Pats budžeta veidošanas process varētu būt garantija tam, ka budžets tik apstiprināts, jo budžetu neveido ministri un ierēdņi, bet notikusi ļoti cieša sadarbība ar Saeimas pārstāvjiem, frakciju, partiju vadītājiem," skaidroja Reirs.

Viņaprāt, procesa gaita visiem ir skaidra un saprotama, turklāt visas iesaistītās puses aktīvi līdzdarbojušās budžeta veidošanas procesā.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē lēma par 192,4 miljonu eiro sadalīšanu ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem.

Valdība uzklausīja Finanšu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020.gadam un ietvaram 2020.-2022.gadam. Tajā bija apkopoti tie ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārie pasākumi, kuriem 2020.gada budžetā piešķirti papildu līdzekļi.

Kopumā nākamā gada ministriju prioritārajiem pasākumiem bija pieejami ap 190 miljoni eiro. No šīs summas ministriju prioritātēm tiks pārdalīti 167 miljoni eiro, bet neatkarīgajām institūcijām - 25,5 miljoni eiro.

2020.gada budžetā papildu līdzekļi 50 miljonu eiro apmērā novirzīti mediķu darba samaksas pieauguma nodrošināšanai un Veselības ministrijas prioritātēm, savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas prioritātēm novirzīti astoņi miljoni eiro, bet, lai nodrošinātu lēmuma no 2019.gada 1.septembra palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes līdz 750 eiro pilnam gadam izpildi novirzīti papildu 23 miljoni eiro.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.