Menu
 

Aptauja: Valdības darba vērtējums septembrī ievērojami pasliktinājies

  • Autors:  LETA
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Salīdzinot ar rekordaugsto vērtējumu vasaras sākumā, septembrī ievērojami pasliktinājies valdības darba vērtējums, liecina pētījumu aģentūras SKDS izstrādātā Latvijas barometra rezultāti.

Iedzīvotājiem tika lūgts norādīt, kā viņi patlaban vērtē Latvijas valdības darbu. Kopumā septembrī vairs tikai 24% pauda apmierinātību ar valdības darbu, bet 70% ar to nebija apmierināti.

Tādējādi kopējais valdības darba vērtējums septembrī ir pasliktinājies par astoņiem punktiem. Ja šā gada maijā, kad valdības darba vērtējums vēsturiski sasniedza augstāko līmeni - mīnus 25 punktus, tad šogad septembrī tas krities līdz -33 punktiem.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš savā mikroblogošanas vietnes "Twitter" kontā izteicis pieņēmumu, ka viens cēlonis varētu būt saistāms ar septembrī politiķu uzsāktajām valsts budžeta veidošanas "batālijām" un šī procesa laikā apzināti vai neapzināti izskanējušajiem vēstījumiem sabiedrībai.

Tikmēr vēsturiski zemākais valdības darba vērtējums fiksēts ekonomiskās krīzes laikā, kad valdību vadīja Ivars Godmanis - tolaik vērtējuma indekss sasniedza mīnus 77 punktus.

Latvijas barometrs ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma, viedokļu un attieksmes pret dažādiem sociāliem, ekonomiskiem u.c. jautājumiem pētījums. Latvijas barometrs tiek veidots katru mēnesi. Katrā no aptaujām sabiedrībai tiek uzdots indikatoru jautājumu kopums, kas norāda uz vispārējā sabiedrības noskaņojuma izmaiņām.

Dati tiek iegūti SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi katru mēnesi tiek aptaujāti ne mazāk kā 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 75 gadiem visā Latvijā. Izlase ir reprezentatīva attiecībā pret ģenerālo kopumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.