Menu
 

Kopā ar mediķiem pie Saeimas protestēs arī reģionu pārstāvji

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.president.lv Foto: www.president.lv

7. novembrī reģionu pārstāvji rīkos protesta akciju (tautas sapulci) pret vardarbīgu un neloģisku reformu, kas pilnībā iztukšos laukus. Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) pretinieku protests sāksies pie Saeimas plkst. 9.30. Solidarizējoties ar mediķiem, reģionu cilvēki pie Saeimas sāks pulcēties jau plkst. 9.00.

Protesta akcija tiek rīkota, jo Saeimas darba kārtībā uz 1. lasījumu nonāk J. Pūces (A/Par!) virzītais un koalīcijas atbalstītais likumprojekts par ATR. Tautas sapulces iesniedzējs Valdis Možvillo, zemnieks no Alojas, dalībai protesta akcijā uzrunājis arī vairākas politiskās partijas. Uz V. Možvillo aicinājumu atsaukusies Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Latvijas Reģionu apvienība (LRA). Protesta akcijai pievienoties tiek aicināts ikviens iedzīvotājs, informē Latvijas Zaļās partijas biroja vadītāja Līga Bulmeistere.

Protesta akcijas mērķis ir atsākt kvalitatīvas konsultācijas ar iedzīvotājiem, reformas izvērstu, argumentētu pamatojumu, aprēķinus par to, kāds varētu būt ieguvums ATR rezultātā, sniegt skaidru sociāli ekonomisko mērķu pamatojumu par šādas sasteigtas reformas pamatotību.

“ATR vajadzētu būt ar pamatmērķi attīstīt reģionus, uzņēmējdarbību un mazināt nevienlīdzību. Reforma ir jāveic pašvaldībās, valsts pārvaldē, plānošanas reģionos. Ar reformu apturēsim Latvijas attīstību uz daudziem gadiem, atmetot lauku reģionus tālā pagātnē,” uzsver Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda.

“Latvijā veidojas bīstama situācija ne tikai ATR jautājumā, bet arī medicīnā, izglītībā. Tiek degradēta demokrātija, par pašas sabiedrības naudu tiek muļķoti cilvēki! Daudzos novados iedzīvotāji pateikuši skaidru NĒ diletantiski radītajai kopienu kolektivizācijas shēmai. Reģionos cilvēki tiek uzskatīti par ārpus likuma radībām, kuru mājvietās, valdības ieskatā, var riktēties pēc savas iegribas. Negrasoties pateikt labdienas un pavaicāt vai gaidīti. Šī ir ārkārtīgi bīstama tendence mūsu valstij, kurā demokrātija nākusi gadiem ilgi smagiem soļiem,” pauž Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

Kā informējis pasākuma pieteicējs, sākotnēji pieteiktais dalībnieku skaits tika lēsts ap 250 cilvēkiem. Vienlaikus gan ZZS, gan LRA saņem no reģioniem signālus par augošu atbalstu piketam, tādēļ dalībnieku kopskaits varētu vairākas reizes pārsniegt sākotnēji plānoto.

Iniciatīvu par dalību protesta akcijā izrādījuši iedzīvotāji un uzņēmēji no Ikšķiles, Alojas, Kandavas, Tukuma, Kokneses, Baldones, Ventspils novada, Salacgrīvas, Vecumniekiem un citiem novadiem, kuri pēc reformas tiks likvidēti, norāda L. Bulmeistere.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.