Menu
 

Nākamgad Latvijā prognozē Krievijas specdienestu apdraudējuma saglabāšanos augstā līmenī

  • Autors:  LETA
Nākamgad Latvijā prognozē Krievijas specdienestu apdraudējuma saglabāšanos augstā līmenī

2020.gadā Krievijas specdienestu radītais apdraudējums Latvijai saglabāsies augsts un vienlaikus tiek prognozēts Ķīnas specdienestu aktivitāšu pieaugums mūsu valstī, aģentūru LETA par savu vērtējumu informēja Valsts drošības dienests (VDD).

"Krievijas izlūkdienestu aktivitāšu intensitāte nemainīgi saglabāsies visaugstākā. VDD interesi raisa arī citu Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (NVS) valstu specdienesti, ko Krievija var izmantot savu ģeopolitisko interešu īstenošanai," norādīja dienestā.

NVS valstu nosaukumi netiek atklāti. NVS patlaban darbojas bijušās padomju republikas - Baltkrievija, Krievija, Azerbaidžāna, Armēnija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Moldova, Tadžikistāna un Uzbekistāna.

Dienestā gan norādīja, ka plašāk par ārvalstu specdienestu radītajiem riskiem tiks informēts VDD publiskajā pārskatā, kas iznāks nākamā gada sākumā.

2018.gada VDD pārskatā teikts, ka VDD vērtējumā tieši Krievijas specdienestu kopienai joprojām piemīt visaugstākā kapacitāte veikt izlūkošanas darbības pret Latviju. 

Līdzās Krievijai fiksēta arī atsevišķu citu NVS valstu specdienestu interese par Latviju un Latvijas valstspiederīgajiem. 

Tāpat pēdējo gadu laikā ir konstatēts Ķīnas izlūkdienestu  aktivitāšu pieaugums Rietumvalstīs, kas noteicis nepieciešamību pievērst lielāku uzmanību Ķīnas aktivitātēm arī Latvijā.

Lai gan 2018.gadā gadā lielāko kiberapdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai radīja Krievijas specdienesti, pērn vairākās partnervalstīs pretizlūkošanas dienesti norādīja uz augstiem riskiem saistībā ar Ķīnas uzņēmumu ražotas tehnikas lietošanu, kas rada iespējas pārtvert GSM signālus, pieslēgties publiskiem un privātiem bezvadu tīkliem, kā arī piekļūt visa veida datu nesēju informācijai, teikts VDD pārskatā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.