Menu
 

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija atzinīgi vērtē plānoto atalgojuma sistēmas reformu valsts pārvaldē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien atzinīgi novērtēja plānoto valsts pārvaldes un pašvaldību darbinieku atlīdzības sistēmas reformu, vēsta Saeimas preses dienests.

"Valsts kanceleja, prezentējot savu redzējumu par to, kā īstenot valsts pārvaldē strādājošo atalgojuma sistēmas reformu, ir uzsākusi sarunu par efektīvu valsts pārvaldi. Komisija tajā saskata daudz atbalstāmu ierosinājumu un ir gatava darbam ar atlīdzības likuma grozījumiem," sacīja Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga pēc komisijas sēdes, kurā deputāti tikās ar Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski.

Patlaban Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumi ir iesniegti Ministru kabinetā un notiek aktīvs starpministriju saskaņošanas process. Pēc atzinumu izvērtēšanas grozījumi tiks virzīti apstiprināšanai valdībā, lai pēc tam tos iesniegtu Saeimā, deputātus sēdē informēja Valsts kancelejas direktors J.Citskovskis. Viņš pauda cerību, ka galīgajā lasījumā Saeimā tos varētu pieņemt šī gada rudens sesijā.

Reformas mērķis ir pārskatīt līdzšinējo atlīdzības politiku, un būtiskākie pasākumi ir piemaksu mazināšana, vidējā atalgojuma tuvināšana atalgojumam privātajā sektorā, kā arī mēnešalgu skalas palielināšana īpaši augsti kvalificētiem darbiniekiem. Izmaiņas atalgojumā paredzēts īstenot pieejamā finansējuma ietvaros, uzsvēra J.Citskovskis.

Likumprojektā paredzēts noteikt attiecīgās mēnešalgas grupas ieteicamo minimālo, vidējo un obligāto maksimālo mēnešalgas līmeni un tos izteikt kā koeficientus pret bāzes algu. Bāzes algu noteiks, ņemot vērā Centrālās statistikas pārvaldes publicēto iepriekšējā gada mēneša vidējo darba samaksu un inflāciju.

J.Citskovskis deputātiem apliecināja, ka atalgojums nevienam samazināts netiks, un pauda cerību, ka izmaiņas varēs stāties spēkā no nākamā gada.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.