Menu
 

Pūce: Covid-19 krīzes dēļ koalīcija pagaidām neplāno atlikt pašvaldību reformas īstenošanu

  • Autors:  LETA
Foto: Valsts kanceleja Foto: Valsts kanceleja

Valdības un koalīcijas partneru darba kārtībā patlaban nav plānu par administratīvi teritoriālās reformas atlikšanu Covid-19 radītās ārkārtas situācijas dēļ, aģentūrai LETA sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Politiķis sacīja, ka nenoliedzami valdība patlaban pastiprinātā režīmā strādā pie Covid-19 ierobežošanas un valstī ir noteikta ārkārtas situācija, taču tas nenozīmējot, ka darbs pie citiem jautājumiem būtu pilnībā apstājies.

"Šonedēļ VARAM iesniedza priekšlikumus likumprojekta 3.lasījumam un, cik zinu, arī koalīcijas deputāti to darīja. Šajās dienās esmu runājis gan ar atbildīgās Saeimas komisijas vadītāju, gan koalīcijas partneriem par iesniedzamajiem priekšlikumiem, un, manuprāt, tas liecina, ka viņi ir gatavi turpināt darbu pie savlaicīgas reformas īstenošanas," sacīja ministrs, norādot, ka jau nākamnedēļ darbs Saeimā atsāksies attālinātā režīmā un tiks izmantoti visi nepieciešamie risinājumi, lai kvalitatīvi turpinātu darbu pie dažādu jautājumu virzības.

Taujāts, vai šādā scenārijā "Covid-19 ēnā" svarīgi reformas aspekti nevarētu tikt "palaisti garām", Pūce pauda viedokli, ka gatavošanās reformai notikusi veselu gadu un gan valdības, gan Saeimas deputātiem ir izpratne par reformas nepieciešamību.

Pūce pauda viedokli, ka reforma nav zaudējusi savu aktualitāti, jo tuvākais gads uz valsts ekonomiku atstās iespaidu neatkarīgi no tā, kā veiksies Covid-19 apkarošanā. "Skaidrs, ka efekts uz ekonomiku būs jebkurā gadījumā, un šajā laikā pieaugs pieprasījums pēc pašvaldību pakalpojumiem, tostarp nodrošināt ne tikai sociālu atbalstu, bet arī atbalstu ekonomikas atjaunošanai un uzņēmējdarbības videi. Tas atkal pierāda, ka reforma ir vajadzīga, jo lielākas pašvaldības šo uzdevumu izpildīs daudz veiksmīgāk," sprieda ministrs.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties. Mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.