Menu
 

Levits: Pēc ilgāka laika Rīgā būs stabila vadība ar skaidru vīziju par pilsētas attīstību

  • Autors:  LETA
Foto - Valsts prezidenta kanceleja Foto - Valsts prezidenta kanceleja

Pēc ilgāka laika Rīgā būs stabila vadība ar skaidrāku vīziju par pilsētas attīstību, nododot savu balsi Rīgas ārkārtas vēlēšanu dienā, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Sestdien prezidents ar kundzi Andru Leviti apmeklēja 123.vēlēšanu iecirkni, kas atrodas Friča Brīvzemnieka pamatskolā. Sniedzot komentāru žurnālistiem pēc nobalsošanas, valsts pirmā amatpersona sacīja, ka viņš kā rīdzinieks sekojis līdzi vēlēšanu kampaņai un partiju piedāvājumiem.

"Vēlēšanu kampaņas rezultātā, man ir skaidrs un izkristalizējies viedoklis par pirmo, otro, trešo vietu manā preferenču sarakstā. Es nobalsoju par to, kas, manuprāt, bija labākais, lai gan jāsaka, ka neviens saraksts nav ideāls," sacīja valsts pirmā amatpersona.

Prezidents teica, ka balsošanā esot aktīvi licis krustiņus un svītrojis. Levits uzsvēra, ka Latvijā tā ir vēlēšanu tiesību īpatnība, ka vēlētājam ir ne tikai iespēja izvēlēties attiecīgo partiju vai sarakstu, bet arī konkrētus kandidātus. Pēc viņa paustā, tādas tiesības vēlētājiem ir nedaudzās valstīs un viņš tās arī izmantoja.

Runājot par to, ko prezidents sagaida no jaunā sasaukuma, Levits atzīmēja, ka Rīga ir 800 gadus veca un pilsētai ir liels potenciāls, kas aizvadīto aptuveni desmit gadu garumā nav ticis izmantots.

"No pilsētvides viedokļa raugoties, mēs esam drusciņ atpalikuši. Labi, ka partijas vai saraksti vislielāko uzmanību pievērsa tieši pilsētas attīstībai, jo par to arī lemj pašvaldība. Manuprāt, Rīgai ir jāattīstās kā modernai pilsētai ar visiem modernākajiem risinājumiem, kādi ir pieejami," teica Levits, norādot, ka vienlaikus ir jāsaglabā sava unikālā seja un identitāte, kas ir veidojusies ilgākā laikā.

Kā vēstīts, Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā durvis vēruši 156 balsošanas iecirkņi. Šodien iespējams novēlēt līdz plkst.22. Pirms tam no 26. līdz 28.augustam norisinājās iepriekšējā balsošana. Šoreiz rīdziniekiem ir iespēja balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Balsošanas dokuments Rīgas domes vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiek likts, un principa "viens vēlētājs - viena balss" nodrošināšanai tiek lietoti vēlētāju saraksti.

Rīgas domes vēlēšanām iesniegti 15 kandidātu saraksti, un uz iekļūšanu Rīgas domē kopumā pretendē 707 kandidāti.

1 komentārs

  • tautiec
    tautiec Pirmdiena, 31 Augusts 2020 00:43 Komentāra saite

    Pēc 5 gadiem būsim vēl drusku vairāk atpalikuši, bet tad vecie, kas tagad jaunie, būs kļuvuši drusku bagātāki. Tad vēlēsim jaunus bagātināmos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.